Spolu s dalšími tři sta osmdesáti návštěvníky shlédl zajímavou expozici více než 190 druhů vystavovaných hub, kde dominoval letos za sedmnáct let poprvé prezentovaný hřib žlutý. Výstava byla tradičně doplněna tablem s fotografiemi hub, spolu s kresbami hub dětí hamrovské školy, dále ukázkami konzervace a uskladnění hub, recepty na houbové „mňamky" a dalšími zajímavostmi z říše hub, kde improvizované zahrádce z mechu a kapradí vévodil tradičně sám pan Krakonoš (Trautenberk se neukázal).

Po celou dobu výstavy spolehlivě pracovala houbařská poradna. Pro ty, co byli v sobotu na houbách v lese a nevěděli si rady, jestli jejich úlovek je jedlý či nikoli, zde sloužila houbová poradna, kterou vedl Aleš Vít s Petrem Hamplem a tak nikdo neodcházel se strachem, že houby, které si donesl z lesa, jsou jedovaté či nikoliv, vždy dostal přesné určení.

O občerstvení se postarali hamrovští dobrovolní hasiči, kulinářskými výtvory k ochutnávce nejen houbových specialit přispěli členové spolku hamrovských houbařů.