Protože se konec roku neuvěřitelně rychle blíží, snažili jsme se i tímto směrem ladit obsah letošního posledního zvláštního čísla. Můžete se v něm nechat inspirovat na předvánoční výlet, nebo si přečíst v teple reportáže a rozhovory.

Přinášíme ukázku většiny materiálů z listu, který jste dostali do schránek. Do elektronické verze na www.jablonecky.denik.cz postupně zařadíme všechny články z tištěné verze i s fotogaleriemi.

Užijte si pěkně adventní čas

Dárcem krve jsem se chtěl stát už dávno…

Zatočí i s prokletou celulitidou

Lukáš Bauer už Sportovce určitě nevyhraje

Tři zastavení s Richardem Jislem: na lyžích, na koloběžce, u masérského stolu

Když Vánoce, tak skleněné

Neckářova Půlnoční bourá čísla hitparád

Chybět nebude tradičně ani charitativní hrnek svařáku

Za tajemstvím staré štoly, která přivádí vodu do přehrady

Na koních jezdí další generace andílků

Každý z nás je zodpovědný za svoje bezpečí

Násilníka bude jejich účinná obrana rozhodně moc bolet

Divadelní spolek ÚNOS má stále více příznivců

Sáhli jsme si cvičně na dno a možná hlouběji

Hospic chybí. Místo pro důstojný odchod zatím nemáme

O Santovi a Ježíškovi přesně po roce

Uspěchaný rok přinesl velké změny

Zatím jen jedenáct měsíců uplynulo z roku se stejnou jedenáctkou na konci. Až příliš jedniček na můj vkus. Jednička v numerologii ukazuje na já, na ego, na sebestřednost a mnohdy i na sobeckost. Není to ovšem žádné dogma, a tak je jen na nás, jak se s těmi jedničkami vypořádáme. Jak moc budeme myslet na sebe a jak moc na druhé. Ne vždy totiž tyto myšlenky stojí proti sobě.

Někdy sobeckou myšlenkou na svoje dobro můžeme paradoxně vykonat více prospěchu pro ostatní. Nevěříte? Tak třeba pracující a velmi vytížená žena. Bude-li mít možnost strávit nějaký čas jen a jen pro sebe a podle své vůle, odpočine si, zacvičí, popovídá s kamarádkou nebo jen tak prolelkuje. A třeba i vypne mobil a bude prostě na dvě tři hodiny úplně pro všechny nedostupná, nabije si ale baterky. To neznamená, že nemá svou rodinu a partnera ráda, ale potřebuje si pročistit hlavu a myšlenky srovnat po svém.

Muži to znají a umějí využívat čas pro sebe trochu lépe než ženy. Zůstalo v nich kus klukovství a umějí vypnout. Zajdou s kamarády na pivko, fandit na hokej nebo na fotbal, zahrát mariáš nebo si kutí cosi v dílně či rovnají známky v albech.

Naučme se aktivně a samostatně odpočívat. Naše akumulátory nejsou totiž bezedné. A pokud se tak na ten vývoj podívám bez růžových brýlí, budeme tu energii fakt potřebovat.

Vaše Lenka Střihavková