Dělníci tam pomocí dynamitu hloubí základy pro nové hotelové wellness centrum. Jeho součástí má být i saunový svět s venkovními i vnitřními saunami nebo masérna.

Nový komplex v Jizerských horách vyroste u Královky na místě zbourané ubytovny a využije i půdorys původní chaty. Kromě hotelu se má do dvou let Královka rozrůst i o dva penziony. Střílelo se tu už loni, to když připravovali vrty na tepelná čerpadla. Jsou jich tu desítky. A na řadě míst jim v cestě stála zdejší tvrdá žula.

Prvním velkým plus tu bylo vybudování samooblužné jídelny pod původní restaurací a velké terasy. Tu lidé vyhledávají nejen v létě ale i v zimě. Tahákem tu letos v únoru bylo i ledové iglú.

Značné peníze na Královce k radosti rodičů i děti investovali do dětského hřiště s interaktivními prvky. "Naše Jasmína si to tady zamilovala. Vždycky když jedeme za babičkou do Jabonce, dcerka říká, že chce na to hřiště s tunelem a rozhlednou," pochvaluje si Kateřina z Prahy s tím, že si zde na houpačkách a pískovišti vyhraje i syn.

Z prostoru pod věží zmizel také starý nevyhovující stánek s občerstvením a suvenýry. Nahradil jej dřevěný domeček odpovídající celkové vizi Královky a okolí.

„Škálou našich služeb chceme do hor natáhnout víc turistů a zároveň dosáhnout toho, aby neměli potřebu rychle odjíždět,“ uvedl již dříve spolumajitel Královky Tomáš Fotul. Objekt získali v dražbě na podzim roku 2013. Od té doby se tu buduje.