Tomáš Slavík a jeho organizační tým má v současnosti plné ruce práce. Letos totiž pod jejich hlavičkou proběhne nejen tradiční sportovní fourcrossový podnik JBC 4X Revelations, ale také dvoudenní hudební festival JBC Fest 2016.

Pátého a šestého srpna, kdy se tento podnik na jabloneckém Tajvanu uskuteční, nepůjde pouze o hudbu, ale akci doplní také zajímavý doprovodný program. „Máme velkou radost, že nad Tajvanem, jabloneckou přehradou a Jabloncem se během konání JBC Festu prožene Martin Šonka, mistr Evropy a vicemistr světa v letecké akrobacii a pilot světové série Red Bull Air Race," pochlubila se Hedvika Mikešová, která je součástí organizačního týmu obou podniků.

Šonka, který byl i dvanáct let vojenským pilotem a létal s nadzvukovým letounem JAS-39 Gripen, patří k naší i světové akrobatické špičce. Od roku 2005 je členem reprezentace České republiky v kategorii Unlimited, kde létá na letounu Extra 300 SR. Právě s ním se předvede i v Jablonci. „Co tenhle pilot na obloze umí, to jste ještě neviděli," slíbil dopředu Tomáš Slavík.

Jeho umění si budou moci vychutnat nejen účastníci nového festivalu, ale také široká veřejnost. „Chceme, aby to byl nezapomenutelný zážitek pro všechny," dodal na závěr Slavík.

Lístky na tento podnik už jsou v prodeji. Těšit se můžete na dvacítku tuzemských i zahraničních kapel.