Jako celkově připravený projekt chce obec Pěnčín prodat takzvaný Zimní areál. Z prodeje chce vrátit zpět do rozpočtu peníze vložené do projektu Pěnčínský náhrdelník, jehož součástí měl být právě Zimní areál. Pěnčínský náhrdelník byl odvolán na začátku letošního roku.


„Když už obec nějaké peníze do projektu vložila, měla by prodat. Pár lidem se otevřou nové obzory v zaměstnání i podnikání,“ uvedl Jan Prokop, spíše opoziční zastupitel, který vyzval na začátku října letošního roku starostu k odstoupení z funkce vzhledem k probíhajícímu vyšetřování.


„Podle mého názoru se starosta díval do budoucna. Sklářský průmysl je v obci nějakých padesát let a při dnešním vývoji nelze očekávat, že v něm budou přibývat pracovní místa,“ řekl Luboš Kundera, zastupitel obce. Podle jeho slov se projekt Zimního areálu líbí i odborníkům, kteří získali projekt k nahlédnutí.


„Pokud seženeme odpovídajícího kupce, je tu reálná šance na zvýšení zaměstnanosti, nehledě na navýšení turistického ruchu,“ dodal Kundera. „Každé pracovní místo je dobré. Otázka je, za kolik se projekt prodá,“ dodal Prokop.


Obec vložila do Pěnčínského náhrdelníku 2 100 000 korun. Počáteční cena za Zimní areál je bezmála o milion vyšší.


Projekt počítá s vybudováním 650 metrů dlouhou sjezdovkou, se zasněžovacím systémem s čerpací zásobníkovou stanicí na potoce Žernovník, lyžařského vleku nebo obslužného objektu s občerstvením. Součástí projektu je i parkoviště. K místu je přístup po obecních komunikacích, leží na severovýchodním svahu, kde příliš netaje sníh a přitom je osvětlováno sluncem.


„Od prodeje očekáváme rychlou výstavbu areálu a zahájení fungování. Přínosy jsou nediskutovatelné. Zákonitě vznikne potřeba ubytovacích kapacit, restaurací, půjčovny a jiných služeb,“ uvedl Richard Hübel, starosta Pěnčína. Podle jeho slov není možné vše očekávat ihned.