Přívalové deště se silným nárazovým větrem opět dorazily do Libereckého kraje. Hasiči zasahovali do dnešního rána na více než dvaceti místech. K první události v souvislosti s velkou vodou vyjeli 1:56 hodin do Zákup na Českolipsku, kde odčerpávali vodu ze zatopeného sklepa. "Podobná práce na ně čekala v obci Kravaře nebo Sosnové. Velké procento zásahů bylo i k popadaných stromům – například v Horní Libchavě nebo Doksech," poznamenala Zdenka Štrauchová, mluvčí Hasičské záchranné služby Libereckého kraje.

Po nočních bouřce a silném větru je aktuálně neprůjezdná silnice II/288 v km 4,000 a 7,000 (úsek mezi Železným Brodem a Dolním Bozkovem). Na silnici je větší množství vyvrácených stromů, které se momentálně likvidují. O zprůjezdnění silnice budeme informovat.
K čerpání vody na Liberecku došlo 2:24 hodin ve Frýdlantu, kde kvůli ucpané kanalizace tekla voda do chodby a garáže domku. Na některých místech ve Frýdlantu hasiči odčerpávali až půl metru vody. Popadané stromy omezily jízdu na komunikacích v Hrádku nad Nisou nebo Pěnčíně.

Velké problémy vznikly na Semilsku, kde byla dokonce kvůli popadaných stromům uzavřena komunikace II/288 z Bozkova na Podspálov. Šlo o desítky spadlých a prověšených stromů, které nebylo možné najednou odstranit. O kalamitním stavu byl informován správce komunikace. V této lokalitě stromy zatarasily i železniční trať na Tanvald, na místě zasahovali liberečtí drážní hasiči.