Lidem jsou k dispozici poslední vstupenky a jsou k sehnání v pokladně Eurocentra. Přesněji. K včerejšímu dni z 468 prodaných vstupenek jich zbývá 152. Přehlídka bude trvat devadesát minut. „Sedadla nejsou číslována a každý si bude moci vybrat místo k sezení,“ zmínila recepční jabloneckého Eurocentra.

Módní přehlídka Jablonec 2010 navazuje na věhlasné přehlídky, které pro své obchodní partnery a významné hosty po mnoho let pořádala společnost Jablonex Group a na Oděv a jeho doplněk pořádaný muzeem v roce 2008.

Přehlídka bude v roce 2010 jedinečná tím, že je určená pro širokou veřejnost. „Diváci tak mohou poprvé zhlédnout naživo aktuální nabídku šperků od bižuterních firem a modely, které byly navrženy pro Trienále 2008, ale byly k vidění pouze na výstavě, “ doplnila ředitelka jabloneckého Eurocentra Marta Procházková s tím, že na přehlídce své práce představí i módní tvůrci zvučných jmen jako Beata Rajská, Daniela Flejšarová, Eva Janoušková, Jiřina Tauchmanová nebo Helena Fejková.

Hostem večera pořádaného Muzeem skla a bižuterie, Eurocentrem a Jablonex Promotion bude skupina Inflagranti. Dnešní módní přehlídka se bude muset obejít bez společnosti Jablonex Group. Akce má ukázat, že konec tohoto gigantu neznamená konec výroby bižuterie v regionu.

„Naopak, je to šance k dalšímu rozvoji pro menší firmy,“ řekl majitel firmy JBX Promotion a bývalý zaměstnanec Jablonexu Milan Kohout.
Módní přehlídky Jablonexu měly dlouholetou tradici, ještě v hluboké totalitě je začal organizovat ÚBOK (Ústav bytové a oděvní kultury), později převzal organizaci přehlídek koncern Jablonecká bižuterie. Po jeho rozpadu začal přehlídky pořádat Jablonex.

Poslední přehlídka se uskutečnila letos v lednu v Praze.