V neděli kolem půl páté odpoledne totiž havaroval v Lučanech řidič na skútru. Zavadil o zaparkovaný vůz, spadl na zem a utrpěl lehké zranění. „K motorce sotva šel, viděli jsme ho na dálku," řekla svědkyně události Dagmar Kubištová, která byla na lučanském koupališti s rodinou. A skutečně. Policisté řidiči skútru následně naměřili skoro tři promile alkoholu v dechu.

Na místo nehody vyjel lékař zdravotnické záchranné služby s osobním vozidlem Škoda Octavia společně s osádkou sanity vozidla VW Transporter. Obě vozidla jela od Lučan směrem ke koupališti. Do cíle však auta nedojela, došlo k jejich dopravní nehodě, při které se obě vozidla dílem nešťastné náhody mezi sebou střetla.

„Určitě jsme slyšeli sirénu i my u vody a mezi stromy blikal i maják," pokračuje Kubištová s tím, že hluk na cestě upoutal pozornost řady lidí. Ne však řidiče protijedoucího vozu. Řidič lékařského vozu reagoval bleskurychle. Dupl na brzdu a prudce zastavil.

„Na tuto situaci však již nestačil včas zareagovat řidič sanity jedoucí za ním a narazil do zadní části Octavie. Řidič sanity se ještě snažil střetu vyhnout, kdy vjel s vozidlem vlevo. Zde však najel na břeh a přetočil se na pravý bok a ke střetu s Octavií i přesto došlo," popsala Vladimíra Šrýtrová, mluvčí krajské policie.

Ten, kvůli kterému vlastně záchranáři ke koupališti vyjížděli, se trochu probral a před, už pěšky, přicházejícími zdravotníky v červeném začal utíkat do mlází. Ostatně není se co divit, zřejmě si uvědomil, že mi jízda na skútru asi lehce neprojde. „Ale ta motorka měla řidítka od krve… a on přilbu. Z toho se nevykroutí," popsala situaci další svědek události, jejíž jméno Deník zná.

Nehoda zdravotnických vozidel se obešla bez zranění, vyžádala si však předběžnou škodu sto padesát tisíc korun. Pro zraněného opilého motocyklistu musel na místo přijet jiný sanitní vůz. Obě havarovaná vozidla dávali zpět na kola profesionální hasiči.