HYLA je přístrojem, který v tomto směru přináší radikální změnu. Proč HYLA pomáhá alergikům a astmatikům? To je základní otázka, na kterou nám odpověděl dovozce vodního vysavače HYLA Jaroslav Richter.

Jak HYLA funguje?
HYLA využívá bezúdržbový systém voda – samočisticí rotační separátor na odstraňování jemného prachu a dráždivých látek ze vzduchu. Vzduch s prachem musí projít vodou, ale voda jako taková zachytí pouze velké částice prachu a pylů. Jemnější částice by pokračovaly zpět do místnosti, ale tomu brání velmi rychle se otáčející separátor, který je z proudu vzduchu oddělí a zapere zpět do vody.

Znamená to, že HYLA nemá žádné výměnné filtry?
Ano a to je její nesporná výhoda nejen ekonomická. Nečistoty na rozdíl od systémů s filtry jsou po každém úklidu z přístroje odstraněny jednoduše vylitím do odpadu a nemůže dojít ke množení choroboplodných zárodků a plísní. Tím pádem i ušetříte za spotřební materiál. Podle více než šestnáctiletých zkušeností s přístroji HYLA v České republice se jedná o úspory v řádech desetitisíců korun na jeden přístroj.

Není na hladké podlahy přece jen lepší mop a voda?
Nemáte doma jen podlahy. Promyšlené příslušenství umožňuje odstranit prach i z koberců a závěsů – nemusíte se tedy bát mít útulný domov. Pokud dáváte přednost modernímu interiéru s hladkými plochami, pomůže Hyla udržet plovoucí podlahy čisté a lesklé bez namáčení, které zkracuje jejich životnost. Přesně podle hlavní myšlenky tvůrců – přinášet do domácností zdraví a pohodu.

Ve výčtu použití HYLY jste zmínil i některé speciality a zajímavosti.

To bychom měli opravdu dlouhý rozhovor vyjmenovat je všechny. Ale jednu specialitu tedy popíši. Co uděláte při objevení vosího hnízda pod střechou? Zavoláte hasiče? Strážníky? Včelaře? Nemusíte, zapněte HYLU a tyč přibližte k bodavému hmyzu. Skončí v nádržce na vodu a máte od nich klid.