Kde mají nejlepší zmrzlinu v okrese? V mobilním karavanu U prutu na jablonecké přehradě. Alespoň podle čtenářů Jabloneckého Deníku, od kterých získal stánek nejvíc hlasů v dvanáct dní trvající internetové anketě.

Úspěšné byly také kamenné cukrárny. Na druhé místo vynesly hlasy čtenářů Venezii v ulici Antonína Dvořáka a na třetí cukrárnu U krtečka v ulici Svatopluka Čecha.
Když jsme se včera vypravili za trojicí nejúspěšnějších, stali jsme se posly dobrých zpráv, protože jak se ukázalo, majitelky cukráren o anketě nebo o tom, jak si v ní stojí, vůbec nevěděly.

„Něco povídala jedna z brigádnic, kterou jsme tu měli, ale nic bližšího jsem nevěděla a kvůli tomu, že práce je hodně, jsem se po tom ani nepídila. Takže mě to mile překvapilo, mám z toho radost,“ reagovala na druhé místo v anketě majitelka cukrárny Venezia Iva Strnádková.

Zatímco Venezia uspěla s kopečkovou zmrzlinou vlastní výroby, cukrárna U krtečka pro změnu zabodovala díky své točené.

„Je to super a vážíme si toho. Já jsem o té anketě vůbec nevěděla, takže je to pro mě milé překvapení. Máme hodně stálých zákazníků, takže jsme rádi, že někteří z nich nás takhle podpořili,“ komentovala majitelka cukrárny U krtečka Jana Eliášová.

Vítězný mobilní stánek, který triumfoval s točenou zmrzlinou, včera zřejmě kvůli nevlídnému počasí k přehradě nedorazil.

Milovníci zmrzliny všech chutí a konzistencí mohli v anketě vybírat ze čtrnácti prodejen z celého okresu, které nominovali jak redaktoři Deníku, tak sami čtenáři. Za zmínku stojí i těsné čtvrté místo cukrárny U Kulichů v Luční ulici na Smržovce a ještě těsnější páté místo, které čtenáři přiřkli zmrzlině z okénka u restaurace Balada v Lidické ulici v Jablonci.

A kdy vůbec mají lidé na zmrzlinu chuť nejvíc? „Člověk si říká, že když jsou vedra, ale není to úplně pravda. Když je moc velké teplo, máme to tady jako při sněhové kalamitě – prázdno. Ideální je standardní české letní počasí,“ říká Iva Strnádková.