Krajská nemocnice Liberec (KNL) nemusela kvůli vypovězení „dobrovolné“ přesčasové práce omezit akutní ani plánované operace.  Od jara zde navíc pracují na reformě služeb, která spočívá v posílení funkce urgentních příjmů, jež by se měly v maximální možné míře postarat o akutní pacienty. Tím dojde k ušetření sloužících postů. Ve čtvrtek navíc slíbil premiér Petr Fiala na odměny zdravotníků pro příští rok 9,8 miliardy korun navíc. Týž den také chválila Sněmovna v prvním čtení úpravu zákoníku práce, podle které by lékaři mohli opět sloužit čtyřiadvacetihodinové služby. Přestat má platit také nedávno přijaté ustanovení o další dobrovolné přesčasové práci, které vyvolalo protesty lékařů. Vše ještě ale musí schválit v dalších čteních Sněmovna a následně Senát.

Vesnický orloj Martina Chaloupky v Žibřidicích.
VIDEO: Slavný orloj z Kryštofova Údolí změnil adresu. Spustí ho v Žibřidicích

Přesto se nastalá situace podepsala na zajištění pohotovostní služby na oddělení ORL v posledním měsíci v letošním roce, a to především kvůli výpovědím lékařů v Jablonci nad Nisou. V ní se bude střídat liberecká a jablonecká nemocnice.  Časy ORL pohotovosti by měly v obou nemocnicích nadále odpovídat časům ORL pohotovosti v KNL, tedy: všední dny 17:00–7:00, svátky, soboty a neděle 10:00–7:00.

Rozpis toho, která nemocnice bude v který den pohotovost zajišťovat.Rozpis toho, která nemocnice bude v který den pohotovost zajišťovat.Zdroj: KNL