A o čem bude první číslo? 

Těšit se můžete na obsáhlý rozhovor s biatlonistou Michalem Krčmářem, který si z olympiádyv Pchjongčchangu dovezl stříbro. Drahý kov udělal radost nejen jemu ale i všem příznivcům biatlonu. Skromný sportovec SKP Jablonec původem z Vrchlabí ještě ani nevstřebal všechny dojmy z olympiády a uvítání doma a už se zabalil do dalších závodů. Světový pohár se blíží do ruského finále.

Sportovní fanoušky zaujme jistě článek o Janu Janků, který od ukončení své atletické kariéry působí jako sportovní manažer a trenér. Svoji atletickou životná pouť odstartoval v Jablonci, nebo rozhovor s Petrem Roubíčkem, který stál u zrodu baseballu v Jablonci před 25 lety Petr Roubíček a významně zasloužil o jeho rozvoj. Od začátku byl Blesk zaměřený na mládež, teď se daří dospělým.

Jako tip redakce můžete vyrazit Velikonoční jarmark v národopisné expozici Městského muzea Železný Brod na Bělišti, který se koná každoročně týden před Velikonocemi, a jelikož Velikonoční pondělí v roce 2018 připadá na 2. dubna, uskuteční se letos těsně po nástupu jarní rovnodennosti. Může se stát, že bude Běliště zapadané vrstvou sněhu a tak se budou organizátoři snažit vytvořit jarní atmosféru alespoň uvnitř domu.

A téma týdne se věnuje biatlonu. Srdcem českých biatlonistů je SKP Kornspitz v Jablonci nad Nisou. Sportovní a rodinné zázemí mají také v Jilemnici, kde bude letos na jaře dokončen areál Hraběnka s lyžařskými a biatlonovými tratěmi za 70 milionů.