A o čem bude další číslo? 

Těšit se můžete na obsáhlý rozhovor s kastelánem zámku Hrubý Rohozec Jiřím Holubem. Ze státních peněz putovaly loni čtyři miliony korun k odvrácení nejhorších prasklin ve skalním masivu, na kterém stojí zámek Hrubý Rohozec. Celkový objem peněz na sanaci skály se pohybuje v řádech 80 milionů korun. Jenže zámek je předmětem letitých dědických sporů. Tutisté jej navštěvují i pro půvabně zařízené komnaty. S větším rozvojem se ale bude muset počkat do ukončení sporu. Všichni upínají víru v tvrzení dědičky majetku po Karlu Walderode Johanny Kammerlanderové, že nechce být zámeckou paní… Je to složité, ale o zámek se pečovat i přesto musí, říká jeho kastelán Jiří Holub.

Sportovní fanoušky zaujme jistě článek o Rudolfu Gergelovi či rozhovor s Lubošem Bednářem. Má současný volejbal nějaký problém, je dostatek mládeže, která stojí o duely pod sítí? Kolika talentům už předal své zkušenosti, na prozradil trenér dívčího volejbalu na Gymnáziu Dr. Randy v Jablonci nad Nisou Luboš Bednář.

Jako tip redakce můžete vyrazit na Dlaskův statek. Dolánky u Turnova budou na Bílou sobotu patřit na statku velikonočnímu veselí.

A téma týdne se věnuje nemocnici ve Vysoké. Statisíce pacientů prošly rukama lékařů Ústavu chirurgie ruky a plastické chirurgie ve Vysokém nad Jizerou. Výjimečnost zdejšího zařízení potvrzují odborníci i pacienti. Překvapení tak způsobilo oznámení, že nemocnice nedostane šedesát milionů korun dotaci.