Hrad spolku Schlaraffia má smutný příběh. Tak zní téma nového čísla Týdeníku Jablonecko. Stále nejistý je osud jabloneckého „zámečku“, jak se říká romantické napodobenině hradu, který nechal v roce 1910 postavit recesistický spolek Schlaraffia.

Událost týdne? Lyžaři v Harrachově doskákali, zavřené jsou i střední můstky. Mamutí i velký můstek jsou mimo provoz už roky. Teď v areálu zavřeli i střední můstky. V současném stavu se po nich nemůže spustit žádný skokan.

Strana 6 se věnuje dění v obcích na Jablonecku. Tentokrát naleznete krátké zprávy z Turnova, Semil, Železného Brodu či Tanvaldu. 

Stranu 8 skládáme z vašich zajímavých příspěvků.

Fotostrana zachycuje oslavu další ročník Maloskalské noci včetně Neckyády.

Strana 10 představuje kulturní servis. A tip redakce? Amfiteátr v Jablonci se už těší na Srnky. Léto začíná a přeje open air. Jedním z představení bude ve středu 6. června od 21 hodin hra Srnky. Hra je jedním z divácky nejúspěšnějších představení hraných v libereckém Malém divadle, že uvedení této hry je pokračováním spolupráce s Divadlem F. X. Šaldy.

Martina Josífek Zelinková před více než rokem pohlédla do tváře smrti. Zákeřné nemoci se ale nezalekla a dnes, třináct měsíců od diagnózy, byste ji potkali někde na západě Španělska. Ne, neletěla sem, z místa svého bydliště, tedy z Tanvaldu, vyrazila 30. dubna na koloběžce na pouť po Svatojakubské cestě. Blíží se k cíli – k poutnímu místu Santiago de Compostela. Více se dozvíte v obsáhlém rozhovoru. 

A nebudou chybět ani čtyři sportovní strany.

Rozhovor s jabloneckou trenérkou atletiky Danou Jandovou, která se v současné době věnuje reprezentantce a vynikající překážkářce Zuzaně Hejnové. Svoji dobře rozjetou atletickou kariéru musela sama kvůli úrazu achillovky ukončit. A teď už má na svém kontě hned několik úspěšných sportovců a za své trenérské schopnosti získala nejedno ocenění.

V rubrice CO DĚLAJÍ DNES je zajímavé povídání s trenérem mládeže FK Jablonec Heřmanem Kubínem, který začal s fotbalem v Tanvaldu, hrál za ligový Jablonec a nyní si pro radost chodí  zahrát s týmem Malé Skály. Nejhezčí vzpomínky má na své působení v Indonésii a také na to, jak na internátu střední školy bydlel s Miroslavem Peltou.