Dětská naučná stezka Sedmihorky v Českém ráji — délka trasy 3 km

Nenáročná stezka je vhodná i pro menší děti. Trasa vede po turisticky značených cestách okolím kempu Sedmihorky. Na každém zastavení čeká návštěvníky nějaký úkol nebo hádanka. Zahrát si zde můžete na dřevěný xylofon, nebo na zvířátka. K vycházce si můžete v recepci kempu Sedmihorky zakoupit dětského průvodce, do kterého si děti zapisují a kreslí co cestou viděly a udělaly.

Naučná stezka Sedmihorky - info ZDE

Naučná a interaktivní stezka Sloup v Čechách — délka trasy 2 km

Krátká trasa, která vede okolím lesních vyhlídkových okruhů Sloupského skalního města. Během interaktivní procházky se pětkrát zastavíte a děti se hravou formou seznámí se životem v lese. Na stezce jsou dřevěné stojany s pohyblivými prvky. Každé zastavení je zaměřeno na určité rostliny, dřeviny a živočichy. Součástí stezky je dřevěný altán Vodní chrám s obnovenou lesní studánkou.

Naučná stezka Sloup v Čechách - info ZDE

Naučná stezka se Čtyřlístkem kolem Blaťáku — délka trasy 15 km

Se čtyřmi kamarády z oblíbeného komiksu, Fifinkou, Pinďou, Bobíkem a Myšpulínem, se můžete vydat na výlet kolem rybníku Blaťáku, který se objevuje v jejich příbězích. Ve skutečnosti se jedná o Máchovo jezero a známé Třeskoprsky zastupují Doksy. Během výletu navštívíte zajímavé skalní útvary a dozvíte se pozoruhodné příběhy. Celá trasa naučné stezky vede po žluté turistické trase, kolem Máchova jezera. Začíná těsně před vstupem do lesa v Kuřivodské ulici v Doksech. Dále se pokračuje pod vrch Borný. Poslední zastavení stezky je ve Starých Splavech. Přímo v Doksech v zámku je Muzeum Čtyřlístku.

Naučná stezka se Čtyřlístkem - info ZDE 

Stezka hastrmanů v Brništi — délka trasy 6 km

V blízkosti Panenského potoka se děti i dospělí mohou seznámit s životem kolem vody. Připomenout si zde mohou některé druhy rostlin, stromů a živočichů. Stezka hastrmanů je k tomu jako stvořená. Jedenáct zastavení přiblíží význam mokřadů, nutnost ochrany vody, vodních ploch a význam lužních lesů. Dětem jsou k dispozici herní prvky a čtyři dětská mini hřiště. Svoji šikovnost mohou děti s rodiči porovnat při hraní kuliček na hrací ploše, která je k tomu určená.

Stezka hastrmanů - info ZDE

Meixnerova pohybová stezka v Prysku — délka trasy 3 km

Po místním kronikáři a učiteli dostala jméno pohybová stezka, kterou najdete nedaleko od České Kamenice. Cestu provází originální dřevěné ukazatele od místního řezbáře Jelínka. Na stezce je mnoho herních a cvičebních prvků pro děti i dospělé. Začátek je u obecního úřadu v centru vesničky Prysk. Odtud se vydáte ke hřbitovu a na konci lesa pak začíná to pravé dobrodružství. Cestou si můžete zacvičit na posilovacích strojích, nebo jen protáhnout tělo na některém z cvičebních prvků. Stezka končí v Horním Prysku nad koupalištěm. Na místě původního historického altánu můžete obdivovat výhledy do okolí. V areálu koupaliště jsou houpačky, prolézačky a hobití domečky pro děti.

Meixnerova pohybová stezka - info ZDE