Ve čtenářské anketě k soutěži o nejoriginálnější PF, kterou vyhlásil jablonecký Deník společně se starostou Desné Markem Pieterem nejvíce uspěla Liga na ochranu zvířat. S pěti sty dvaceti dvěma hlasy zvítězila nad Evropským výtvarným centrem Sněženka ve Smržovce a Oblastním spolkem Českého červeného kříže v Jablonci.

Notebook věnoval desenský starosta do soutěže pro neziskové organizace pracující na Jablonecku. Jako krajský zastupitel získal po znovuzvolení nový počítač a dva nepotřebuje.

„Já osobně jsem dal hlas Výtvarnému centru Sněženka, ale výsledek jsem nechal na vůli lidu, stejně jako při volbách,“ řekl Marek Pieter s tím, že v případě obdržení notebooku v dalším volebním období by postupoval stejně.

Starosta hlavní cenu předal přímo v útulku Dášenka společně s vánočním dárkem pro zvířátka. „Jsme hrozně rádi, využití notebooku bude velké jak při voříškiádě, tak třeba při prezentaci útulku ve školách,“ řekla majitelka lučanského útulku Dagmar Kubištová a zástupkyně Ligy na ochranu zvířat s tím, že děkuje všem za podporu.

Dagmar Kubištová je za vítězství také ráda, protože pokud jim zbyde nějaká ta koruna navíc, tak ji dají na krmivo pro zvířata nebo na doplacení energie.
Do soutěže se mohla přihlásit každá nezisková organizace z Jablonecka. Šéfredaktorku Lenku Střihavkovou jen mrzelo, že si chvilku našly jen tři soutěžící organizace z celého okresu.

Na druhém místě skončil Oblastní spolek Českého červeného kříže se sto osmdesáti čtyřmi hlasy.