Aplikace MUNIPOLIS je zdarma k dispozici pro iOS i Android a lidé si v ní můžou vybrat kategorie informací, které je zajímají. Dostávat tímto způsobem budou například upozornění na krizové události, jakými jsou výpadky energií, blížící se vichřice, dopravní uzavírky, varování před podomními prodejci, ale také upozornění, kdy mají před dům připravit na vývoz nádoby na tříděný odpad.

„Součástí aplikace pro Jablonec nad Nisou jsou i novinky a důležitá upozornění z úřadu, najdete tu setkání s občany, dotazníková šetření, Jablonecký měsíčník, informace o práci technických služeb, pozvánky na kulturní a sportovní akce,“ vysvětlil náměstek pro rozvoj a digitalizaci Jakub Chuchlík. „Prostřednictvím MUNIPOLIS budou moci občané města vyjádřit svůj názor v online anketách, do nového prostředí se přesune i služba Lepší Jablonec, kde budou moci Jablonečané i nadále hlásit podněty k odstranění nedostatků či závady,“ dodal Chuchlík.

Ilustrační foto.
Návrat tramvají na trať mezi Libercem a Jabloncem? Konec výluky se pomalu blíží

K odběru informací je třeba se zaregistrovat, a to buď přes odkaz mestojablonec.munipolis.cz/registrace nebo načtením QR kódu, který je na stránkách měsíčníku či na plakátech ve městě a v městské hromadné dopravě. „Při registraci si lidé sami nastaví, jaké typy informací je zajímají výběrem z nabízených kategorií, například kultura, doprava, povětrnostní situace, havárie sítí a podobně. Doporučujeme vyplnit nejen telefonní číslo, ale i ulici, abychom vás mohli rychle varovat v případě nečekaných událostí, jako je kupříkladu havárie vody. Nemusíte se obávat, vaše údaje jsou v bezpečí a v souladu s GDPR. A služba je zdarma,“ informovala veřejnost Markéta Krajčovičová z oddělení komunikace s veřejností jabloneckého magistrátu.

Mohlo by vás zajímat: Harrachov se probouzí: Velký můstek čeká oprava, jen ten mamutí musí počkat

Zdroj: Deník/Jan Sedlák