Most měl být původně hotový na konci června, pak firma slibovala posunutí termínu o 14 dní, ale ani na konci září není hotovo. Aktuálně stojí jen nosná konstrukce, chybí výplň u zábradlí a hlavně podlážka, po které se má chodit. „Jde o stavbu, která se skutečně nepovedla. Bohužel to je důsledek toho, že se ve výběrovém řízení hledělo pouze na nejnižší cenu a ne na ostatní věci," řekla místostarostka Turnova Petra Houšková.

„Bodejť by to bylo včas hotové, vždyť tu nikdo nepracuje. Materiál tu leží jen tak halabala, nezajištěný. Není možné, aby lávku pro pěší stavěli přes půl roku," sdělil Deníku jeden z pejskařů, který do sadů chodí několikrát týdně. Právě nedostatek pracovních sil je podle starosty Turnova Tomáše Hockeho důvodem, proč lávka pořád nestojí. „Bohužel, firma si vzala větší sousto, než na které měla. Soutěž vyhrála, pak ale zjistili, že nemají lidi. Jsou z Plzeňska a mají zřejmě víc zakázek, než jsou schopni pokrýt," řekl Hocke.

Město proto bude po dodavateli, kterým je společnost Jirop z Blažimi, vymáhat penále. Podle smlouvy jde o 300 000 Kč za den. Samotná stavba lávky je za 1,2 milionu Kč. Vyjádření vedení společnosti se nám nepodařilo získat.