Těchto atrakcí mohli využít nejen Jablonečané tento víkend. Vyvrcholením celé akce Sanšajn však bylo slavnostní otevření nové cyklostezky u přehrady. Tam v jedenáct hodin odstartoval starosta Jablonce Petr Tulpa závody in–line bruslařů.
Závodníci soutěžili v různých věkových kategoriích. S časem čtyři minuty a třicet šest vteřin zvítězil devítiletý Jakub Uhlíř v kategorii chlapců do devíti let. „Mám obrovskou radost, kdyby byly další závody, tak se jich určitě zúčastním,“ řekl Jakub Uhlíř hned po příjezdu do cíle.
Závodníci zkusili novou in–line dráhu hned poté, co starosta Petr Tulpa společně se senátorkou Soňou Paukrtovou pronesli slavnostní řeč a přestřihli pásku. Nechyběl ani křest šampaňským. Závodů se zúčastnilo přibližně sedmdesát závodníků. Do kategorie maminky s kočárky se však přihlásila pouze jedna závodnice.
Akce Sanšajn trvala tři dny a pořadatelé se nezalekli ani silného sobotního deště. „Museli jsme ale předčasně ukončit závody ve skateboardingu. Vyhlásili jsme jen kategorii juniorů,“ sdělil Martin Bauer, zástupce agentury Sundisk, která akci pořádala.
Letní scénu Eurocentra během sobotního odpoledne navštívilo kolem tří set návštěvníků. „Největší zájem byl o lanovku, která vedla z Klubu Na Rampě do budovy Eurocentra,“ dodal Martin Bauer.
Bohatý program se organizátorům povedlo dodržet a z celé akce mají dobrý pocit. Do dalších let by chtěli pro mládež uspořádat podobnou akci. Záleží však také na finanční podpoře města. Tu Sanšajn nyní měla.
„Chtěli jsme, aby akce ukázala, že v Jablonci a okolí je mnoho způsobů, jak trávit volný čas. Možná něco přichystáme na zimní měsíce,“ dodal Martin Bauer.