Hasiči z Horního Tanvaldu se poprvé ve své historii dočkali zcela nového dopravního prostředku. Jezdit budou nově v autě na podvozku Renault Master 2,3 dCi, do kterého se vejde až 9 lidí. Hasiči ho budou používat nejen na přepravu na místa zásahů, ale s využitím se počítá i při případné evakuaci. Město Tanvald pořídilo nové požární vozidlo kompletně ze svého rozpočtu za téměř 1,4 milionů korun.

Nové auto tanvaldských hasičů je určené pro přepravu jednotek na místo zásahu, stejně jako převoz materiálu. “S využitím se počítá i při případné evakuaci obyvatelstva při mimořádné události, jako mohou být například povodně. Vozidlo bude také sloužit pro potřeby sboru, ať už na přepravu členů výjezdové jednotky na školení a odbornou přípravu, nebo přepravu dětí na soutěže a podobně,” uvedli hasiči.

Vizualizace nové centrum záchranářů v Jablonci nad NIsou.
Jablonec chystá moderní základnu pro záchranáře. Stavba začne v srpnu

Kabina automobilu umožňuje převoz celkem 9 osob včetně řidiče. Sedadla jsou rozdělena do tří řad. Na pravé straně je vozidlo vybaveno posuvnými dveřmi účelové nástavby s otevíratelným ok­nem. Na kabině je vozidlo osazeno světelnou a zvukovou signalizací, na střeše je umístěno VRZ LED zábleskového typu. V přední masce je osazen pár zábleskových LED světel.

Hasiči z Horního Tanvaldu doteď využívali vozidlo Fiat Ducato, které město pořídilo v roce 2004 pro Jednotku sboru dobrovolných hasičů Tanvald – Šumburk, která ho využívala až do roku 2016. “Vzhledem ke stáří vozidla a závadám, jejichž oprava by byla ekonomicky nevýhodná, rozhodlo vedení města o vyřazení vozidla z provozu a proběhla jeho ekologická likvidace,” dodali hasiči.

Mohlo by vás zajímat: Nová rozhledna na Hamštejně přitahuje davy turistů. Místní trpí, problémů je moc

Zdroj: Sedlák Jan