Jablonecká ČSAD chtěla při letošním pokračování oprav silnice předejít loňským kolapsům páteřních linek a připravila pro linky 4 a 5 nové jízdní řády – s delší jízdní dobou a přestupem v Jabloneckých Pasekách. V nových časech jezdí autobusy od pondělka 12. dubna a podle ČSAD už nedochází ke zpožďování a problémům, které měly loni dopad na celou síť městské dopravy.

„Tím, že jsme v Jabloneckých Pasekách linku rozdělili, se neobjevují zpoždění a hlavně se nemohou přenášet dál. V nových jízdních řádech jsme navíc nechali časové rezervy. Dosavadní poznatky jsou dobré. Splnilo se, co jsme od této změny očekávali,“ řekl Deníku dopravní specialista jablonecké ČSAD Pavel Jaško.

Změna naopak nenastala u regionálních linek. Ty jezdí stále podle původních jízdních řádů, přestože loni na nich docházelo kvůli čekání na semaforech i k patnáctiminutovým zpožděním. „Cestující na těchto linkách pouze upozorňujeme, aby při plánování cest počítali s možným zpožděním,“ poznamenal Pavel Jaško.

Na silnici I/14 mezi Jabloncem a Tanvaldem se letos znovu objevují semafory, které řídí provoz na zúžených úsecích, a to vždy až na pěti místech najednou. Loni se například stávalo, že na semaforech zůstaly uvězněné všechny autobusy linky 4, což zcela ochromilo provoz na této páteřní lince městské hromadné dopravy.