Mezi jednotlivými překážkami je umístěno třináct lanovek. Podle slov spolumajitelky Ivy Románkové jsou vzrostlé stromy na Nové Vsi ideální k provozování lanovkového centra. „V prostorách za obecním úřadem byl vhodný pozemek. Do budoucna chceme dráhu rozšiřovat a obměňovat dráhu,“ uvedla spolumajitelka lanovkového centra na Nové Vsi Iva Románková s tím, že dráha by se mohla rozšířit až do vedlejšího lesa. „Zatím je dráha dlouhá 434 metrů a její zdolání trvá průměrně půl hodinky,“ dodala spolumajitelka, kterou lanovkové centrum společně s Miroslavem Drbohlavem přišlo zatím na jeden milion korun.

Lanové dráhy jsou vedeny do okruhu. Mezi jednotlivými překážkami je přejezd po ocelových lanech. „Překážky jsou různé. Například lidé musejí zdolat lanový most, kladinu nebo lezení po síti,“ uvedl Jan Pernikl, který lanovkovou dráhu obsluhuje. Kdo žádné lanové či lanovkové centrum prozatím nenavštívil, nemusí se obávat. Pro nováčky je připravený tréninkový okruh. „Tam si lidé nejdříve vyzkoušejí, jak bezpečně jezdit na ocelových lanech, jak se jistit na překážkách a jak se používá rolna“ vysvětlil Jan Pernikl. Každý účastník před adrenalinovou jízdou obdrží lezecký sedák, úvazek s dvěma karabinami, kterými se na lanovce brzdí a na překážkách jistí, ochrannou helmu a rolnu. „Každé lano zvlášť unese dva tisíce kilogramů, takže návštěvník se nemusí bát, že by se s ním utrhlo,“ uvedla Románková.

V lanovkovém centru na Nové Vsi se žádný úraz nestal. Jen občas se přihodí, že dítě dostane strach a chce stát pevnýma nohama na zemi. „Na tyto případy jsme také připraveni a vylezeme na dráhu za dítětem a sundáme ho dolů nebo s ním celou dráhu instruktor projede,“ zmínila obsluha s tím, že na dráhu smějí pouze osoby vyšší než 140 centimetrů.

Ale ani ti nejmenší nepřijdou zkrátka. Pro ně je v centru připravena menší dráha, samozřejmě bez lanovek. Ratolesti ovšem rodiče musejí ohlídat sami.
Na lanovkové dráze se může pohybovat maximálně deset osob, na které dohlíží dvoučlenná obsluha.
Lanovkové centrum se pomalu dostává do povědomí. Postupně centrum navštěvuje čím dál víc lidí. „V průměru tak patnáct za den,“ upřesnil Jan Pernikl. Návštěvníci si zatím jízdu nemohli vynachválit. „Bylo to super, určitě si jízdu v tomto týdnu zopakujeme,“ řekl návštěvník Roman Lysák z Opavy.