Sestry z dětského a novorozeneckého oddělení vysvětlily, jak to u nich vypadá, jaké mají boxy a postýlky. Smyslem celé akce je též upozornit maminky na to, co se děje po narození dítěte, a jaké ho čeká vyšetření.
Sestry také chtějí připravit maminky na to, že hlavní úkol bude na nich. „Péči za novorozence zprvu přebírá dětská sestra, která všem maminkám pomáhá při kojení a ošetřování dítěte. Během následujících hodin zaškoluje matku, aby byla schopna o novorozence se postarat sama,“ vysvětlila sestra novorozeneckého oddělení Dana Vrabcová.
Dětská sestra Hana Benešová zas názorně ukázala deset úspěšných kroků, jak správně kojit. „Důležité je, jak se miminko uchopí a vždy bříškem k sobě,“ řeka Hana Benešová.
Vývoj dítěte je důležitý
Akce Těšíme se na miminko se účastnil i rehabilitační pracovník Michal Syrový, který vysvětlil psychomotorický vývoj dítěte a manipulaci s ním. Názorně přítomným předvedl, jak zacházet s miminkem v jednotlivých měsících.
Téměř tříhodinovou akci Těšíme se na miminko pořádá již tradičně dvakrát do roka Česká asociace sester.
Nejen maminky, ale i budoucí tatínkové projevili zájem o setkání.
Zpěvem všechny uvítal dětský pěvecký sbor Skřivánek.
Největší zájem o besedu, a především o důležité rady, mají prvorodičky. „Přišla jsem se podívat, jaké rady dávají při výchově dítěte. Každá novinka a pomoc se hodí,“ řekla Radka Vodičková z Liberce.
Maminky, díky setkání, budou lépe připraveny na svůj nejsilnější a zároveň nejkrásnější zážitek.