VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Matky chtějí být připraveny

JABLONEC NAD NISOU - Představení novorozeneckého oddělení, kojení, péči o novorozence, informace o kurzech první pomoci, předporodní přípravu a zdravý vývoj miminka. Tyto praktické informace dostala každá maminka, která včera navštívila kapli jablonecké nemocnice.

10.10.2007
SDÍLEJ:

Dětská sestra Hana Benešová ukázala budoucím maminkám, jak správně kojit. Také například vysvětlila to, že pokud dítě pláče je nutné ho nejdříve uklidnit, a až poté začít kojit. Foto: DENÍK/Lenka Brabencová

Sestry z dětského a novorozeneckého oddělení vysvětlily, jak to u nich vypadá, jaké mají boxy a postýlky. Smyslem celé akce je též upozornit maminky na to, co se děje po narození dítěte, a jaké ho čeká vyšetření.
Sestry také chtějí připravit maminky na to, že hlavní úkol bude na nich. „Péči za novorozence zprvu přebírá dětská sestra, která všem maminkám pomáhá při kojení a ošetřování dítěte. Během následujících hodin zaškoluje matku, aby byla schopna o novorozence se postarat sama,“ vysvětlila sestra novorozeneckého oddělení Dana Vrabcová.
Dětská sestra Hana Benešová zas názorně ukázala deset úspěšných kroků, jak správně kojit. „Důležité je, jak se miminko uchopí a vždy bříškem k sobě,“ řeka Hana Benešová.
Vývoj dítěte je důležitý
Akce Těšíme se na miminko se účastnil i rehabilitační pracovník Michal Syrový, který vysvětlil psychomotorický vývoj dítěte a manipulaci s ním. Názorně přítomným předvedl, jak zacházet s miminkem v jednotlivých měsících.
Téměř tříhodinovou akci Těšíme se na miminko pořádá již tradičně dvakrát do roka Česká asociace sester.
Nejen maminky, ale i budoucí tatínkové projevili zájem o setkání.
Zpěvem všechny uvítal dětský pěvecký sbor Skřivánek.
Největší zájem o besedu, a především o důležité rady, mají prvorodičky. „Přišla jsem se podívat, jaké rady dávají při výchově dítěte. Každá novinka a pomoc se hodí,“ řekla Radka Vodičková z Liberce.
Maminky, díky setkání, budou lépe připraveny na svůj nejsilnější a zároveň nejkrásnější zážitek.

10.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Projekt Naši prvňáci. Ilustrační foto

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Jablonec nad Nisou Pasířská

Lékař. Ilustrační foto.
6

ANKETA: Ve středu si dejte pozor! Lékaři jsou ve stávce

ANKETA: Zrušili byste zákaz kouření v restauracích?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

ANKETA: Omezili byste pracovní týden z pěti dnů na čtyři?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Cena povinného ručení plíživě stoupá. Pojišťovny na něm tratí

Povinné ručení by mělo podražit. Důvod je prostý, už delší dobu nevydělává a pojišťovny na něm navíc tratí. Kdo zdražení pocítí nejvíce a kdy k němu vlastně dojde, vysvětluje Zbyněk Kuběj, analytik neživotního pojištění Partners.

Věřím, že já pro vás komik z Prahy nejsem a nebudu, odpověděla Michaela Marksová

Liberecký kraj – Přinášíme výběr dotazů, které jste včera kladli v online rozhovoru Michaele Marksové.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení