Na trh vstupuje souběžně s celostátní změnou jízdních řádů. Společnost BusLine bude nástupcem semilské a jablonecké ČSAD, které se spojily, aby snížily provozní náklady, zlepšily dopravní obslužnost a zvýšily komfort pro cestující.

„Změna přinese maximální důraz na kvalitu našich služeb. Základem budou příjemnější řidiči. Může to znít jako klišé, ale není. V Semilech měla ČSAD úplně jinou image než v Jablonci, kde to nebylo dobré. Museli jsme sáhnout i k mnoha personálním změnám, a ty budou zřejmě ještě pokračovat,“ řekl Deníku ředitel budoucí společnosti BusLine Tomáš Roubíček s tím, že rozdíl nebude jen v image řidičů.

„Do konce roku přibude také sedm nových moderních nízkopodlažních autobusů. Cestujícím přinese změna jen samá pozitiva,“ míní Roubíček.

Cíl zlepšit kvalitu služeb má podle něj vyjadřovat i nové logo, se kterým budou jezdit autobusy společnosti BusLine a které nahradí letitý znak ČSAD.

„Naše nové logo, ve spojení se sloganem Comfort in Time, doplněné dynamickou křivkou, vyjadřuje naši firemní filozofii a kulturu,“ říká Tomáš Roubíček.

Dnes ještě jablonecká ČSAD, od zítřka už BusLine, zajišťuje městskou hromadnou dopravu v Jablonci a zároveň regionální dopravu na Jablonecku.

V roce 2008 uskutečnila firma zakázky za bezmála 94 milionu korun a skončila s více než pětimilionovou ztrátou. Navzdory tomu projevila zájem o akcie firmy také společnost Arriva, majoritní balík 67,5 procenta akcií ale před více než rokem získala právě společnost ČSAD Semily. Ta postupně navýšila svůj akciový podíl na 90 procent.

ČSAD Semily patří do desítky největších autobusových dopravců v zemi. Zajišťuje dopravu nejen na Semilsku, ale také v sousedních krajích Královéhradeckém a Středočeském, provozuje i městskou dopravu v České Lípě. Autobusy ČSAD Semily jezdí také na Šluknovsku nebo v oblasti Českého středohoří. Firma předloni dosáhla celkových výnosů téměř 570 milionů korun. Převážná část aktivit nově vzniklé společnosti bude nadále v regionech České republiky se zvýšenou pozorností na severní, východní a střední Čechy. Společnost BusLine bude i nadále provozovat městskou autobusovou dopravu, linkovou meziměstskou a zájezdovou autobusovou dopravu.