„Budou se ošetřovat a kácet vybrané stromy, likvidovat pařezy a vysazovat nové stromy a keře,“ uvádí Štěpánka Gaislerová z magistrátu města Jablonce. Aktuálně probíhá až do pátku výběrové řízení na dodavatele. Cena úprav zahrad by se měla pohybovat okolo 1,6 milionu korun. Konečná částka ovšem bude pravděpodobně nižší. Ročně zaplatí městská radnice za úpravu zeleně více než osm milionů korun.

Cílem obnovy je upravit zahrady tří školek do vyhovující podoby. „Zahrady se prosvětlí a budou bezpečnější,“ sděluje Gaislerová.

„Obnovu uvítáme. V tomto týdnu nám navíc poškodil celou zahradu neznámý vandal,“ říká ředitelka MŠ Pod Peřinkou Jolana Stejskalová a dodává, že zahrada by měla mít stále přírodní ráz. Děti se tak možná dočkají například bludiště z větví. „Chceme zachovat stávající podobu zahrady,“ komentuje Stejskalová.

Obnova se dále týká MŠ Hláska a Žluté školky v ulici Jugoslávská. „U nás by nemělo dojít k výrazným změnám. Pravděpodobně přibudou palisády kvůli kamínkům,“ uvádí ředitelka Renata Kolischová.