Třicet šest obcí z Libereckého kraje se přihlásilo do dvanáctého ročníku soutěže Zlatý erb. Pětičlenná porota bude hodnotit nejlepší webové stránky města a obce a nejlepší elektronickou službu.

„Veřejnost může ještě ovlivnit do 25. února pořadí v kategorii Cena veřejnosti,“ upozornil Jiří Langer, tiskový mluvčí Krajského úřadu Libereckého kraje s tím, že slavnostní ceremoniál vyhlášení výsledků krajského kola se uskuteční 10. března.

Do soutěže se tradičně přihlásili loňští vítězové krajského kola Jablonec nad Nisou a obec Rádlo. „Je to regulérní veřejná soutěž o níž porota rozhodne,“ řekl starosta obce Rádlo Jaroslav Cvrček.

Z obcí se do soutěže Zlatý erb přihlásily dále obce Líšný, Zásada a Jiřetín pod Bukovou.

Za města se k Jablonci připojil Železný Brod a Tanvald. „Do soutěže Zlatý erb jsme se přihlásili především kvůli elektronické službě Jablonecká rodina, která souvisí s prorodinnou politikou města Jablonce,“ informoval vedoucí oddělení pro komunikaci s veřejností Borek Tichý.

Soutěž o nejlepší webové stránky vyhlásilo Sdružení Zlatý erb ve spolupráci s Libereckým krajem. „Krajská kola vyhlašují kraje, které také sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí,“ řekl předseda poroty Jiří Hauzer.

Soutěž vrcholí vyhlášením výsledků celostátního kola na konferenci ISSS v Hradci Králové 12. dubna 2010. „V celostátním kole vloni Liberecký kraj získal Zvláštní cenu ministra pro místní rozvoj za nejlepší turistickou prezentaci na webových stránkách v kategorii regiony při soutěži Zlatý erb,“ připomněl Jiří Langer.

K soutěži Zlatý erb se každoročně hlásí stále více měst a obcí. Letos to je rekordních šest set, přitom před deseti lety měla soutěž 134 soutěžících.