Ve škole to už delší dobu vře a rozdělení doporučila i pracovní skupina, přesto zastupitelé tento bod z programu posledního jednání před volbami vyřadili. Rozhodnutí chtějí nechat na nově zvolené reprezentaci. Ministerstvo školství chce navíc od příštího školního roku změnit financování středních škol, i proto by bylo dobré s rozhodnutím počkat, řekl hejtman Martin Půta.

„Ministerstvo školství bude mapovat síť středních škol a z toho vzejde návrh na změnu financování, která by měla platit už od 1. září příštího školního roku. Přestože jsem zastáncem rozdělení školy, tak v tuto chvíli bude asi lepší vyčkat," řekl Půta. Nový systém podle něj slibuje lepší financování uměleckých a technických škol, které zachovávají tradiční řemesla. „Záležet ale bude na tom, jak se k návrhu postaví Poslanecká sněmovna," dodal Půta.

Obchodní akademie, Hotelová škola a Střední odborná škola v Turnově vznikla v roce 2009 sloučením dvou škol. Má 550 žáků a působí na dvou místech, vzdálených od sebe asi dva kilometry. V bývalých kasárnách ve Zborovské ulici měla dříve sídlo obchodní akademie a hotelová škola a v Alešově ulici bylo učiliště. Školy nikdy ve skutečnosti nefungovaly jako jeden subjekt. Od loňského roku se po nepovedeném a nedostatečně vysvětleném sestěhování škol situace neuklidnila, naopak se vyhrotila. Liberecký kraj už proto na konci srpna odvolal ředitelku školy Milenu Lednejovou.

K rozhodnutí zastupitelů předseda jedné z odborových organizací školy Marcel Fišera řekl: „Na jednu stranu je to nepříjemné v tom, že to není úplně shozené ze stolu, takže je možné, že v budoucnu se bude o rozdělení znovu jednat. Na druhou stranu to vnímám jako úspěch naší odborové organizace, která vznikla s cílem rozdělení zabránit."