Přestože měla tradiční akce nazvaná Bramborák uzavřít turistickou sezonu, organizátoři se ji rozhodli prodloužit. Zábavní park zůstane pro veřejnost otevřen až do 17. října.

„Optimistické předpovědi naznačují, že by mohlo být příjemné babí léto a špatnou návštěvnost by mohlo pomoci vylepšit,“ řekl programový manažer areálu Erik Černý.

Léto se příliš nevyvedlo

Počasí o prázdninách areálu moc nepřálo. „V červenci panovala taková vedra, že lidé volný čas raději trávili u vody, v srpnu zase pršelo tolik, že jsme některé akce museli přeložit nebo dokonce zrušit,“ podotkl Černý, který pomalu končící sezonu označil za nejhorší v historii parku.

Kolik lidí letos do areálu zavítalo, zatím organizátoři nesečetli, loňské návštěvnosti, jež dosáhla 65.000 lidí, se ale ani nepřiblíží.

Přírodní areál Šťastná země vznikl v Českém ráji před sedmi lety. Otevřen je zpravidla od května do září denně od 09.00 do 19.00 hodin, o prázdninách do 20.00.
Park je určen hlavně dětem, na které čekají desítky atrakcí, třeba dřevěný hrad - napodobenina Hrubé Skály, houpačky, klouzačky a prolézačky.

V parku je i dětská trpasličí vesnička, množství dřevěných domků pro dětské hry i písková rýžoviště s pravými českými granátky.

Nabídka se každý rok rozrůstá

Šťastná země se rozkládá asi na sedmi hektarech. Každý rok se nabídka atrakcí rozšiřuje.

Loni tam byla například otevřena naučná stezka, která rodiče a děti seznamuje s horninami a minerály.

I letos připravili pro návštěvníky řadu novinek - zájemci se například mohli projet na horských koloběžkách, pokud se objednali den dopředu, mohli si pak dokonce svět prohlédnout z výšky z koše horkovzdušného balonu.

Přibyly ale i nové herní prvky a třetí trampolína. Právě trampolíny totiž patří k nejoblíbenějším atrakcím parku.