V rámci druhého soustředění, které se konalo na přelomu července a srpna v hotelu Břízky v Jablonci nad Nisou, se v sobotu 1. srpna uskutečnilo společné exhibiční vystoupení letošních třinácti finalistek soutěže CORNY Linea Miss Aerobik České republiky 2009 a hokejistů z klubu Bílí Tygři Liberec. Na konci sobotní show musela jedna z finalistek opustit zbývajících dvanáct.

Krásky na paraglidu a v objetí Bílých Tygrů

Netradičně – taneční exhibicí hokejistů s třinácti krásnými sportovkyněmi – vyvrcholilo druhé soustředění finalistek soutěže CORNY Linea Miss Aerobik ČR 2009. Soutěžící si během tří dnů sáhly na dno a podstoupily i adrenalinové aktivity jako je paragliding nebo armádní výcvik.

Patronkou mnohdy nebezpečných letů se stala odvážná Heidi Janků. Dívky tvrdě bojovaly o postup do televizního finále, přesto se jedna z nich se soutěží musela rozloučit.

První srpnový víkend se setkalo 13 nejlepších fitness modelek v Hotelu Břízky v Jablonci, aby se utkaly o 12 postupových míst soutěže. Do cesty se jim hned postavilo několik překážek.

„Létání čtyři sta metrů nad zemí je jen pro odvážné,“ potvrdila Heidi Janků, která se sama, po dlouhém povzbuzování, odhodlala k letu a nelitovala. Hůř na tom byla jedna za soutěžících, které se hned při startu přetrhlo vodící lano a tak udělala pár kotrmelců. „Naštěstí jsem vyvázla jen s modřinou nad kotníkem,“ komentuje nehodu Silvie.

Dívky soutěží o korunku sportující královny krásy, přesto předvádějí své schopnosti i v ryze mužských disciplínách. Bootcamp, neboli trénink námořní pěchoty, se stal noční můrou nejedné missky.

„Pro dívky bylo náročné zvyknout si na můj striktní přístup, přesto nakonec podaly slušné výkony. Ve vytrvalosti a odhodlání se mohou měřit s nejedním mariňákem,“ hodnotil trenér bootcampu Pavel Souček z World Class fitness.

Na závěr soustředění předvedly dívky historicky první veřejnou exhibici volných disciplín a společnou choreografii pro televizní show.

K představení se přidali také hokejisté z klubu Bílí Tygři Liberec. Aerobik sice není jejich doménou, ale, jak už je jejich zvykem, šli do toho po hlavě. Diváci se smáli i povzbuzovali, každopádně se jednalo o netradiční zábavu.

Ze 13 dívek jich do televizního finále, které proběhne v prosinci v Top Hotelu Praha, může postoupit jen 10. V Břízkách se pořadatelé rozloučili se soutěžící Kateřinou Šteflovou. První zářijovou sobotu ve Žlutých lázních v Praze vyřadí zbývajících dvě modelky.