Michael Canov dokonce pro server Týden v Libereckém kraji uvedl doslova, že „v dozorčí radě liberecké nemocnice se drze krade za bílého dne”. Vysvětluje přitom, že uvolnění krajští radní Zdeněk Bursa i Martin Sepp (oba ČSSD) nezastupují v dozorčí radě nemocnice sami sebe jako fyzické osoby, ale Liberecký kraj, který je z 83 procent majoritním vlastníkem nemocnice.

„Nemáme důvod se odměn v nemocnici vzdát. Ať pan Canov své obvinění ze střetu zájmů dá k soudu, milerádi se tam s ním setkáme,” odmítl nařčení Zdeněk Bursa.

Připustil, že se sice dozorčí rada nemocnice bude v listopadu na svém zasedání zabývat i odměnami, ale rozhodně nikoliv proto, že by se jich politici chtěli zřeknout.

„Spíš se budeme bavit o tom, jestli podáme kvůli těmto obviněním trestní oznámení nebo ne,” doplnil.

Druhý krajský radní Martin Sepp označil současné útoky za předvolební boj před blížícími se krajskými volbami.

„Připadá mi trapné, že se nikdo nezeptá, jak nemocnice hospodaří, kam se posunula, ale všechny zajímají jenom naše odměny. Je to ubohé,” podotkl Martin Sepp. „Ano, Liberecký kraj nás nominoval jako zástupce na valnou hromadu. Ale členy dozorčí rady si volí valná hromada. Nemocnice je akciovou společností, tam je to jiné než třeba u příspěvkových organizací. Máme právní nález, který dává za pravdu nám,” doplnil.

Ani on neuvažuje o tom, že by odměnu odmítl pobírat. „Kdyby šlo o někoho jiného v některé jiné společnosti, nedovolil bych si polemizovat o tom, jestli peníze za svou práci dotyčný člověk bere zaslouženě,” poznamenal radní.

Za město Liberec byl do dozorčí rady zvolený náměstek Kamil Jan Svoboda (Liberec občanům), který odměnu bral poprvé 18. října a věnoval ji Divadlu F. X. Šaldy jako sponzorský dar. „Členem dozorčí rady jsem se stal v únoru. Od května, co jsem náměstkem, jsem jako uvolněný žádné peníze nebral. První odměnu jsem dostal až teď v říjnu,” řekl náměstek s tím, že nechce rozvádět, jak to s jeho odměnou bude dál.

Michael Canov prohlásil, že zákon o střetu zájmů platí i pro akciové společnosti. „Ode mne to není žádný politický boj, ale zoufalý pokus je odvrátit od porušování zákona. Pamatuji se, když tento zákon vstoupil v platnost. Doufám, že se vzpamatují a odměn se zřeknou. Pokud tak neučiní do konce listopadu, trestní oznámení podám,” řekl Canov.