Kvůli značnému rozsahu trestné činnosti mu o rok zpřísnil trest, který mu vyměřil loni v říjnu krajský soud. Bývalému městskému strážníkovi, jenž se ke všem činům kromě znásilnění přiznal, soud nařídil také ústavní léčbu.

Bukvic se trestné činnosti dopouštěl několik let. Kontaktoval dívky ve svém okolí nebo se s nimi seznamoval prostřednictvím internetových sociálních sítí. S děvčaty mladšími 15 let míval běžně pohlavní styk a nahé nebo částečně svlečené si je také fotografoval. Dvě podle soudu znásilnil.

Byl uznán vinným z deseti skutků. Jednu z dívek během společné procházky spoutal kovovými pouty a přes její odpor ji znásilnil. Neodradilo ho ani to, že právě menstruovala. Na jiné čtrnáctileté spoutané dívce si násilím vynutil anální styk. Ostatní děvčata měla s Bukvicem styk dobrovolně, on sám je označoval za své přítelkyně. Před soudem se jim omlouval.

Odborníci u něho diagnostikovali adolescentofilii, tedy odchylku, kdy se zaměřuje na dívky ve věku 13 a 14 let. Ve styku s objektem svého zájmu navíc nad sebou ztrácí kontrolu a je agresivní. Podle znalce je proto jeho pobyt na svobodě společensky nebezpečný.

Podle trestního senátu byl rozsah trestné činnosti, kterou Bukvic páchal po dobu přibližně čtyř let, natolik velký, že byl původní šestiletý trest nepřiměřeně mírný. Obžalovanému přitom hrozilo od pěti do dvanácti let vězení. Soud nicméně ponechal trest v dolní polovině zákonné sazby. Podle předsedy senátu Zdeňka Sováka totiž byly při znásilněních výrazně sníženy Bukvicovy ovládací schopnosti.

Obžalovaný se dnešního jednání na svou žádost neúčastnil. "Máme tu nemocného člověka, který by se měl léčit, a neměli bychom jej trestat," hájil Bukvice jeho advokát Martin Köhler. Namítal rovněž některá procesní pochybení prvostupňového soudu. Vrchní soud však dal za pravdu státní zástupkyni, podle které by bylo pouze léčení nedostatečné. Bukvic, který sice nastoupil dobrovolně po říjnovém nepravomocném rozsudku do psychiatrické léčebny v Kosmonosech, totiž podle ní kontaktoval prostřednictvím telefonu a sociálních sítí některé poškozené a další dívky. Proto byl také v listopadu umístěn do vazby.

Mladý muž dívky zneužíval nebo fotil doma v Železném Brodě, ale i na řadě dalších míst. Nahé nezletilé děvče fotografoval dokonce ve sborovně jedné ze základních škol v Jablonci nad Nisou. Snímky svých sexuálních partnerek ve vyzývavých polohách pořizoval častěji. Podle krajského soudu se dokonce objevily na internetu. V počítači souzeného mladíka se také našla rozsáhlá pornografická sbírka. Vedle snímků mladých dívek v ní byly i záběry sexuálních praktik mezi děvčaty a chlapci a dospělými muži, ale i mezi dětmi navzájem.