Kostky jsou vrženy. Ředitel jablonecké Městské policie Tomáš Rakouš nebude velet strážníkům. Jemu definitivní rozhodnutí dosud vedení města nesdělilo.
„Zatím řediteli městské policie nebylo oficiálně sděleno usnesení z rady města k jeho odvolání,“ potvrdila tisková mluvčí Městské policie Jablonec Dana Hulíková s tím, že Tomáš Rakouš se odmítá k této záležitosti osobně vyjádřit.
Na pozici ředitele městské policie vypsala výběrové řízení, kde může Tomáš Rakouš svůj post obhájit. Ten však zvažuje, zda do toho vůbec půjde. „Pokud se rozhodne odejít, zbavuji se funkce také, a nebudu jediná,“ dodala Dana Hulíková. Odvolání ředitele nezabránila ani petice, kterou podepsalo téměř padesát strážníků. Po celou dobu jeho více než desetiletého působení v čele strážníků nemělo město vážnější výtky. Uznání za svou práci dostal i v Praze.
„Chceme dát prostor a šanci ostatním, kteří by přinesli do městské policie novou svěží koncepci,“ vysvětlil starosta Petr Tulpa s tím, že pro odvolání byli všichni radní.
Odvolání mohlo vedení provést bez udání důvodů, stejně jako to bylo v případě ředitelů odborů. Na základě nové organizační struktury vzniklo pět nových odborů, kde křesla obhájili minulí ředitelé. Dvěma dalším vyplatili šestiměsíční odstupné a třetí se pak hlásí na jinou pozici.