O 16 minut za Háskem zaostal Zdeněk Vávra před Petrem Kovářem s časem 17.46. V ženách s čase 23.26 zvítězila Lenka Winterová, druhá doběhla Romana Halamová s časem 26.18 před Lenkou Šoltovou a časem 28.22. Naopak poslednímu borci trvalo oběhnout, zřejmě se zastávkami u bufetů, přehradu hodinu a deset minut.

Zdravé jádro celého závodního pole nemělo dost ani v cílí. Na přilehlé louce nastoupilo a za hlasitého povzbuzování natěšeného publika se vrhli do závěrečného boje s trávníkem a s půlmetrovým skokem. Pak už byla voda na dosah.

Ceny vítězům předávala nejen ředitelka recesitického závodu, který spolupořádá liberecká ZOO, Ivana Hancvenclová, ale také běžkyně a cyklistka Zuzana Kocumová, náhodně jedoucí okolo.

Podívejte se i na další fotogalerii Před startem. V druhém článku Prasit na přehradu vyrazilo přes šedesát borců ZDE