Zloděje, který okradl pacienta po operaci, hledají jablonečtí policisté. Čtyřiapadesátiletému muži z Ústí nad Labem pachatel vzal před jabloneckou nemocnicí peněženku i s doklady a platebními kartami. Na ně se pak neúspěšně pokusil vybrat hotovost.

"Zachytila jej ale kamera a policisté vědí, jak vypadá. Při jeho vypátrání žádají o pomoc veřejnost," informovala policejní mluvčí Ludmila Knopová.
Pacient byl okraden v polovině letních prázdnin, právě když z nemocnice odcházel a čekal na odvoz domů.

"Pachatel zřejmě zneužil skutečnosti, že muž si na tašku, kterou si odložil vedle lavičky, položil příruční zavazadlo s doklady a peněženkou," uvedla Knopová.

Zloděj se peníze z účtu pokusil získat 25. července. Okradený muž ale u karet neměl poznamenaný PIN a o peníze díky tomu nepřišel. Policisté žádají ty, kteří muže na fotografii poznají, aby zavolali na číslo 974 474 741 nebo na linku 158.

Podobný případ se v Jablonci stal i v závěru srpna, kdy zloděj v centru města ukradl peněženku i s kartou z kabelky osmasedmdesátileté ženě. Seniorka si u ní ale kód poznamenala a pachatel ji o peníze připravil.