Hvězdy sportu let dávných i současných se neformálně sešly na pozvání Marka Hotovce, starosty Smržovky. Útulné prostředí Zámečku, ve kterém se nachází muzeum, navštívili olympionici již poněkolikáté. Pozvání přijal hokejista Ladislav Šmíd, skokan na lyžích Jiří Raška nebo zápasník Karel Engel.
Setkání, na němž nebyla nouze o přátelská obětí a projevy nadšení, zahájil starosta Marek Hotovec přednáškou na téma rozvoje sportovních aktivit a výstavby nových sportovišť ve městě.
Pořadatelé si pochvalovali hojnou účast hostí a připomněli, že se ve městě bude konat olympiáda. „Sice jen školní, ale časem se snad popasujeme i s Prahou,“ žertoval Marek Hotovec. Předseda Českého klubu olympioniků Oldřich Stojanovský poděkoval městu a kreslíři Petru Urbanovi za přijetí. „Péťa nám tak zhubl, to asi chce na příští olympiádu,
“ podotkl směrem k bývalému sáňkaři.
Po skončení proslovů vyzval Marek Hotovec přítomné k podpisům na pamětní listy. Jeden zůstal vždy majetkem muzea a druhý získal podepisující. Na prohlídku muzea s přednáškou o historii města a sklářství se olympionici vypravili před tradičním posezením v Pivrncově putyce.