Setkání a diskuzi s hejtmanem Kraje Vysočina pořádá již potřetí eventové oddělení Deník s vámi.Zdroj: Archiv DeníkuPrůběh celého setkání jste mohli sledovat on-line na našem webu. Redakce také připraví speciální přílohu, která čtenářům přiblíží vše, co se na Setkání s primátorem dělo. 

Pozvání k debatě přijal jablonecký primátor Milan Kroupa a další hosté, co měli k tématu co říct. Mezi nimi např. Petr Beitl, Lukáš Pleticha či Luboš Wejnar. Moderování se ujal šéfredaktor Jabloneckého deníku Jan Sedlák.

ON-LINE

11.03 - Tímto končí beseda na téma doprava a prodloužení tramvajové trati v Jablonci nad Nisou. U konce je též náš on-line. Děkujeme za pozornost. Více se o moderované diskuzi dočtete v pátečním vydání Jabloneckého deníku.

10.56 - Na téma dopravy u kávy hovoří ještě Petr Beitl, Jakub Vyskočil, Lukáš Pleticha  a Luboš Wejnar. Debatu primátor Milan Kroupa hodnotí pozitivně. „Podobné setkání absolvujeme často, stále hovoříme na téma dopravy a lidé, kteří tu dnes byli, jsou pro mě známé tváře. Nepřišli jsme na radnici, abychom něco rozbili, ale abychom pokračovali v řešení problémů,“ řekl Kroupa.

10.40 - Primátor Milan Kroupa poděkoval za setkání a příjemnou debatu na aktuální téma. Nyní začíná neformální diskuse. 

10.38 - Na základě informací Levinského o novém terminálu v Rychnově u vlakového nádraží se šéfredaktor zeptal, jak je na tom autobusový terminál v Jablonci. „Nábřeží Nisy nabízí skvělé prostředí pro bydlení. Terminál by se přesunul blíže k centru k bývalé tržnici,“ odpověděl náměstek primátora Jakub Chuchlík.

10.36 - Ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička nastínil, jaké opravy se budou provádět: „Nejblíže je v plánu silnice z Jablonce na Černou Studnici, připravuje se propojení Kokonína a Rychnova, realizace silnice závisí na také na spolupráci s SVS.“

10.30 - Došlo i na téma křížení ulice Palackého u jablonecké přehrady. „ŘSD řeší problém, až když nastane. Je zainteresováno hodně subjektů, nesmí se polevit v jednání,“ řekl Lukáš Pleticha.

10.25 - Jak fungují platby za provoz tramvajové trati, vysvětlil Kroupa: „Posíláme každý měsíc jeden milion korun na základě příkazní smlouvy, Liberec chce ale více než 12 mil. ročně.“ Tramvají mezi Libercem a Jabloncem se přepraví více cestujících než vlakem a meziměstskou autobusovou dopravou.

Tramvaj Tatra T2R v Jablonci nad Nisou.
Dvanáct milionů ročně je málo. Města se o tramvaj stále dohadují

10.12 - „Prodloužení trati bylo zamýšleno již v roce 1953. Máme šanci vyřešit dešťovou kanalizaci, dnes řešíme boj proti suchu,“ vyjádřil se bývalý náměstek pro rozvoj města Jablonec nad Nisou Lukáš Pleticha.

10.10 - „Akce přijde na půl miliardy, jsou to investiční peníze, které použijeme, aby město rozkvetlo a mělo větší potenciál. Vyřeší se také parkování u jabloneckého muzea a Eurocentra. Obyvatelé budou mít větší důvod využívat tramvaj, především kvůli návaznosti na autobusovou dopravu,“ sdělil Milan Kroupa

10.09 - A jaký máte názor na plánované proloužení tramvajové trati v Jablonci? Můžete hlasovat v anketě, zda s ní souhlasíte či nikoliv. 

10.00 - Poslanec PČR a bývalý primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl se vyjádřil následovně: Jako mínusy prodloužení tramvajové trati vnímám finanční náročnost, dopravní komplikace po čtyři roky a semafory. Na druhou stranu Jablonec tím ale získá napojení na centrum, které dostane i šanci na oživení. Dále uvolnění otočky tramvaje a zhodnocení bývalých lázní a bývalé obchodní školy. 

9.52 - Přichází řeč na tramvajovou trať a její zamýšlené prodloužení. „Projekt dešťové kanalizace je koordinován s projektem prodloužení tramvajové trati. Dokončili jsme harmonogram stavebních prací. Začne se s křižovatkou Poštovní a Budovatelů, opravíme i most v ulici Poštovní. Příští rok by měla začít stavba v ulici Budovatelů a v části Aneneského náměstí. Dále navážeme na Soukennou ulici. Do poloviny roku 2023 by mělo být prodloužení dokončeno, řekl náměstek primátora Jakub Chuchlík.

9.47 - Doprava v Jablonci je na vysoké úrovni. Ředitel Jablonecké dopravní Luboš Wejnar ujistil, že více než 90 % lidí je s jabloneckou dopravou spokojeno. V Jablonci jezdí více než 700 spojů. 

9.33 - Doprava v Jablonci, potažmo v Libereckém kraji, je politickým tématem. Spor mezi Jabloncem, DPMLJ a Busline vygradoval na přelomu tohoto roku. „Řešili jsme to celé minulé politické období. Největší chyba byla, že s novým vedením nepřišlo další řešení problému a klíčových projektů,“ uvedl bývalý primátor Jablonce Petr Beitl. 

Vozovna tramvají Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou.
Kauza dopravní podnik: Soudce vazbu na tři lidi neuvalil

9.20 - Šéfredaktor vyzval starosty Rychnova u Jablonce a Janova, aby zhodnotili situaci dopravy na Jablonecku. „Občané jsou spokojeni s dopravní obslužností, ale náklady na ni jsou vysoké,“ řekl starosta Janova Daniel David.

9.12 - „Dopravu řeším od začátku, co jsem nastoupil do funkce. Trápí nás cena za dopravu a také řešíme prodloužení tramvajové trati do centra města,“ odpověděl Milan Kroupa.

9.05 – Šéfredaktor Jabloneckého deníku zahájil Setkání s primátorem Jablonce Milanem Kroupou na téma Doprava MHD v Jablonci a přilehlých obcí, kam zajíždí MHD Jablonec a prodloužení tramvajové linky do centra Jablonce. „Co vnímáte jako nejpalčivější problém Jablonce?“ zeptal se Jan Sedlák.

9.03 - Poslední hosté dorazili a po vzájemném přivítání začíná debata.

8.50 - Role moderátora se dnes chopí Jan Sedlák, šéfredaktor Jabloneckého deníku.

Pohled do Poštovní ulice kolem Městského divadla a budovou pošty dle vítězného návrhu.
Prodloužení tramvajové trati si vyžádá rozkopání centra Jablonce

8.40 - Kromě primátora Jablonce nad Nisou Milana Kroupy jsou hosty poslanec PČR a bývalý primátor Jablonce nad Nisou Petr Beitl, starosta Janova Daniel David, tisková mluvčí Jablonce nad Nisou Jana Hajná, náměstek primátora Jakub Chuchlík, zastupitel statutárního města Pavel Janoušek, starosta Rychnova u Jablonce nad Nisou Tomáš Levinský, náměstek primátora David Mánek, náměstek primátora Štěpán Matek, bývalý náměstek pro rozvoj města Jablonec nad Nisou Lukáš Pleticha, ředitel Krajské správy silnic Libereckého kraje Jan Růžička, vedoucí oddělení pro komunikaci s veřejností Adéla Říhová, gen. ředitel Silnice LK Petr Šén, jednatel BusLine holding s.r.o. Jakub Vyskočil, ředitel Jablonecká dopravní a.s. Luboš Wejnar a šéftechnik redaktor TV RTM Petr Mikula.

8.30 - Dobré dopoledne, vítáme vás u on-line přenosu z moderované debaty Setkání s primátorem, která za malou chvíli začne v Jablonci nad Nisou. Pořádá ji regionální Deník v rámci projektu Deník s vámi.