Důkladně opilý muž hrozil sebevraždou

Třicetiletý muž z Jablonce se rozhodl, že se oběsí. Svůj záměr sdělil osobně i přes SMS zprávu několika lidem. Ti kontaktovali jablonecké strážníky, kteří o situaci informovali policisty. Strážníci začali po muži pátrat nejprve kolem přehrady a také se mu pokoušeli dovolat. To se nakonec podařilo, muže našli a předvedli na obvodní oddělení policie ve Mšeně. Tam dostal dýchnout. Měl 4,05 promile alkoholu.

Navrtaná nádrž?

Na olejovou skvrnu, která se táhla z Podhorské až do Pražského povstání upozornil strážníky v neděli ráno řidič autobusu. „Uvedl, že by to mohlo být zřejmě z provrtané nebo proražené nádrže auta," poznamenala Markéta Hozová, mluvčí magistrátu. Strážníci vyjeli situaci prověřit a informovali hasiče. Skvrna končila až na parkovišti pod bývalým Elitexem. Pohonné hmoty vytékaly z červeného Volva.

Poznali (ne)řidiče

Poslední červnovou sobotu v noci strážníci zastavili černý skútr se zahraniční značkou v ulici Boženy Němcové. Když řidiče zkontrolovali, systém potvrdil domněnku, že až do poloviny roku 2017 nesmí řídit. Neukázněného řidiče proto předali policistům.

Auto opustil

Řidič autobusu ve středu 22. června po čtvrté hodině ranní upozornil strážníky na nabouraný VW Golf za kruhovým objezdem v Pasekách. Auto nabouralo do sloupu osvětlení, uvnitř ani okolo nikdo nebyl a Golf zasahoval metr do vozovky. Na místo dorazili i policisté, kteří si záležitost převzali.