Na řidiče Fordu Focus upozornili vyděšení řidiči na lince 158, hlídky ho zastavili kolem 5:35 hodin ráno v obci Ktová. “Devětatřicetiletý šofér fordu se při vystoupení z vozidla sotva držel na nohou a z jeho dechu byl cítit alkohol,” uvedla tisková mluvčí policistů Ivana Baláková. Dechová zkouška ukázala, že má v sobě 1,85 promile. “Je zázrak, že v tomto stavu svým autem nikoho nezabil,” dodala. Situaci nepomáhala ani hustá mlha, která se v té době válela na silnici.

Policisté zatím zdokumentovali nejméně osm osobních aut, jejichž posádku opilý řidič ohrozil. “V této souvislosti ho viníme z toho, že vážně ohrozil na zdraví a životě nejméně 14 lidí. Jejich počet ale může v průběhu vyšetřování ještě vzrůst,” doplnila Baláková.

Požár rodinného domu v Zásadě, úterý 20. února 2024.
S nočním požárem rodinného domu v Zásadě bojovalo devět hasičských jednotek

Řidiči se podle informací policie vyhýbali nezodpovědnému řidiči, jak jen to bylo možné. Uhýbali na poslední chvíli na krajnici nebo do vedlejších jízdních pruhů. Jeden ze svědků vypověděl, že se musel vyhýbat opakovaně. “Jeden z řidičů jedoucích na Prahu se snažil vyhnout čelnímu střetu a uhnul do odstavného pruhu, řidič fordu ale udělal to samé. Svědek pak na poslední vteřinu vybočil do předjížděcího pruhu a tím unikl o vlásek čelnímu střetu,” popsala drama policejní mluvčí.

Jakmile řidič vystřízlivěl, zahájili policisté trestní stíhání pro obecné ohrožení z nedbalosti, hrozí mu odnětí svobody od šesti měsíců do pěti let.

Mohlo by vás zajímat: Tradice hasne. Skleněné figurky z Železného Brodu nemá kdo vyrábět

Zdroj: Sedlák Jan