Přibližně osm milionů korun bude stát celková rekonstrukce vlakového nádraží v Rychnově. Záměrem akce je nejen opravit stávající chátrající budovu, ale vrátit jí i podobu, jakou měla na konci 19. století. Ukončení prací se kvapem blíží. „Plánovaný konec rekonstrukčních prací jsme stanovili na poslední říjnový den,“ uvedl Jaroslav Šrajer, liberecký přednosta.
Před třemi lety se rekonstruoval rychnovský viadukt. Cena rekonstrukce se vyšplhala k 23 milionům.
Nová podoba nádraží již nepočítala s přístavbami, mezi něž patřila i restaurace. „Kvůli původní tváři budovy se zbouraly všechny přístavby,“ řekl Jaroslav Šrajer. Jediní, kdo tak budou za starým nádražím truchlit, budou zřejmě štamgasti.
Podle Františka Chlouby, starosty Rychnova, rekonstrukce přispěje i zlepšení vzhledu města. „Objekt rekonstrukci už potřeboval, naposledy se opravoval snad před padesáti lety,“ dodal František Chlouba. Objekt je zvenku opraven, chlubí se novou fasádou a střechou, před nádražím vyroste nové parkoviště.
Ještě letos by podle Šrajera měla začít rekonstrukce nádraží i v Jablonci. Náklady se počítají přibližně stejné, jako v Rychnově. V posledních třech letech se rekonstruovaly nádražní budovy v Tanvaldu nebo Novém Boru. Opravuje se i hlavní nádraží v Liberci.