Lidé jim mohou poslat stokorunu SMSkou, za dvojnásobek je k dispozici malá placka a za pět set korun velká. Přestože jde o začátek projektu, už mají přes šest tisíc.

„Do každé schránky chceme doručit informační materiál, který bude jasně a stručně popisovat, kdy, kde, jakým způsobem a proč v referendu hlasovat. Šíření informací není v dnešní době levná záležitost,“ zdůvodňují svou prosbu. Jsou ale přesvědčeni, že za informovanost Jablonečanů o referendu se zaplatit vyplatí. „Nyní nás čeká závěrečný, rozhodující krok. Aby bylo referendum platné, je třeba 35% účast na hlasování,“ vysvětlují svůj projekt s tím, že za peníze vybrané na Startovači vytvoří jednoduchý A5 letáček, na kterém budou všechny potřebné informace k tomu, aby každý volič Jablonce měl šanci využít svého hlasovacího právo.

Referendum se bude konat ve stejném termínu jako prezidentské volby, tedy 12. a 13. ledna 2018, a to na stejných místech volebních okrsků. Nelze použít stejné lidi v komisích, stejné obálky, stejné urny, zástěny a v mnoha případech ani stejné místnosti vzhledem k rozměrové kapacitě. Referendum je hrazeno z městského rozpočtu.