Jak jste strávil víkend?

Poslední víkendy se připravujeme na muzikál Filmový Fanda. Všichni, kteří s ním mají co do činění. Tento týden budou v pátek a v sobotu generálky a v neděli první premiéra. Všichni věnují v posledních týdnech a o víkendech svůj volný čas přípravám.

Výjimkou byly podzimní prázdniny, kdy jsme studenty nechali, aby si odpočinuli, a teď finišujeme. Sobotu i neděli jsme strávili zkoušením.

Jde o všechny účinkující, o kapelu, která tam hraje, o všechny, kteří se podílejí na přípravách, o asistenty režiséra. Sebe bych nazval spíš supervizorem. Lenka Hallerová Marková zkouší tu hereckou práci s dětmi, které jsou většinou neherci.

Ona je takovým režisérem. Já spíš na všechno dohlížím a tu nejčernější práci, nejnáročnější, odvádí ona. Já pak jen třeba řeknu: „Tohle víc vlevo, tohle víc doprava…“

Dalším člověkem je Jana Čurdová, která dala dohromady choreografii, pak Martin Kadlec jako autor hudby hlídá účinkující při pěveckých číslech a dohlíží na kapelu. Těch lidí činných na muzikálu je hodně.

S dětmi zkouší Vítek Rakušan, ředitel ZUŠ v Jablonci, nastudoval pěvecké party a s ním ještě Lucie Jarešová jako pedagogické vedení ohledně zpěvu. Doufám, že jsem na nikoho nezapomněl, ale určitě ano.

Těch jmen je spousta, snad ještě Hanka Hanžlová, která dělala scénu, spolupracovala s paní Ingrid Kostřicovou na kostýmech a rekvizitách. Ty vytvářeli žáci výtvarného oboru ZUŠ. Celá škola je zapojená do procesu.

Jaká je vaše role v muzikálu Filmový fanda?