A to není vše. Jablonečtí sportovci už zase mohou navštěvovat městskou sportovní halu a fitness. Provoz je v omezeném režimu od 8 do 21 hodin a je třeba si sportoviště předem telefonicky rezervovat. „Otevřeno budeme mít i v pátek 8. května a o víkendu,“ přiblížil jednatel společnosti Sport Jablonec Jan Ullmann. Využít lze pouze dolní a horní část fitness, stolní tenis, badminton a aerobní sál. „Je třeba dodržovat přísná hygienická pravidla a dvoumetrové odstupy. Badminton mohou hrát maximálně dva hráči na jedné síti, tedy celkem šest hráčů na třech sítích ve stejném čase. Obsazení aerobního sálu je omezené na maximálně osm osob a trenéra,“ doplnil Ullmann.

Podle slov jednatele si musí každý zájemce sportoviště předem rezervovat, jinak se do haly nedostane. Pro rezervaci ve fitness je třeba volat 770 135 942, ostatní rezervace jsou možné na čísle 773 336 774. Všechna sportoviště budou denně průběžně dezinfikována – hala dle obsazenosti, fitness denně v čase 12.00 -12.30 a 16.30-17.00 hodin.

Naopak zavřená zůstává oblíbená městská sauna u Bižuterie. „Ta ještě vzhledem k přísným hygienickým opatřením zatím otevřena nebude,“ potvrdila Jana Fričová.

Za necelý týden, konkrétně 11. května, se k normálnímu stavu přiblíží i jízdní řád jablonecké městské hromadné dopravy. Naposledy se v Jablonci upravovaly jízdní řády městských autobusů v pondělí 27. dubna. Další úpravu směrem k přiblížení se standardním jízdním řádům chystá Jablonecká dopravní právě na 11. května. Minulý čtvrtek o tom rozhodli jablonečtí radní.

Operativně jsou k pravidelným spojům podle potřeby přidávány spoje posilové. Na lince 101 u spojů s odjezdem z autobusového nádraží do Rychnova v 13.15 a 14.15 nebo na lince 104 s odjezdem z autobusového nádraží do Rýnovic, průmyslové zóny v 5.15. „Jsme několikrát denně v kontaktu s dispečinkem dopravce a podrobně sledujeme vývoj obsazenosti vypravených spojů,“ sdělil ředitel městské společnosti Luboš Wejnar.

Aktuálně je v Jablonci v provozu 13 autobusů MHD, které ujedou v pracovní dny podle jízdních řádů 2338 kilometrů.
Od pondělí otevřou v běžném provozu i jablonecké mateřské školy. I tady však budou platit omezení. Rodiče budou muset mít v objektu školky roušky a pohybovat se tu budou moci jen po dobu nezbytně nutnou k předání nebo vyzvednutí dítěte. Děti a učitelky roušky uvnitř nosit nemusí.

Před prvním vstupem do školky musí rodič předložit čestná prohlášení o vymezení rizikových skupin stanovených ministerstvem zdravotnictví, o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (například horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu a podobně). Pokud rodič dokumenty nepodepíše, dítě do mateřské školy nesmí.