Informační a poradenské středisko jabloneckého Úřadu práce včera nabídlo informace všem zájemcům, kteří si pro ně přišli. Jeho pracovníci totiž pro veřejnost připravili Den otevřených dveří v rámci akce Týdny vzdělávání dospělých v Libereckém kraji.
Dveře se otevřely současně i na ostatních zapojených úřadech práce v Liberci v České Lípě a Semilech.
„Akce se mohli zúčastnit všichni zájemci o poradenství, zprostředkování práce, ale také ti, co hledají informace o možnostech rekvalifikace a podobně. Nejednalo se tedy pouze o poradenství a nabídku volných pracovních míst,“ uvedl tiskový mluvčí Úřadu práce v Jablonci Michal Holý.
V rámci stejného projektu včera otevřela dveře i Střední průmyslová škola technická v Belgické ulici. Zájemcům o vzdělávání z řad dospělých tam ukázali praktický výcvik a každodenní fungování učiliště. „Dni otevřených dveří jsme se zcela přizpůsobili. Ranní směnu jsme přesunuli na odpoledne, takže návštěvníci mohli vidět běžný chod až do osmnácti hodin,“ uvedl zástupce ředitelky pro praktické vyučování Michael Dokoupil, který měl program ve škole na starosti. Pracovníci školy se tak snaží přispět k rozšíření povědomí veřejnosti o vzdělávání dospělých. „Zatím to u nás není tak časté, ale postupem času pozoruji zlepšení. V současné době vzděláváme pět dospělých v oboru elektrikář a dva v oboru zámečník. Jednou z těch sedmi je i žena s vysokoškolským diplomem, která si chce doplnit praktické dovednosti,“ dodal Dokoupil.
Týdny vzdělávání dospělých v Libereckém kraji trvají do 16. listopadu. Akci pořádá krajská Rada pro rozvoj lidských zdrojů pod záštitou předsedy Senátu Přemysla Sobotky. Cílem akce je prezentace celoživotního vzdělávání pro dospělé.