Nákupní centrum v samotném středu Jablonce, které zde vyroste do tří let, bude mít jinou podobu než tomu bylo podle původních plánů. Podle památkářů původní verze nezapadala urbanisticky do městské památkové zóny.

„Architekti na základě požadavků Národního památkového ústavu původně navržený vzhled nákupního centra přepracovali. Novou verzi památkáři již uznali za vyhovující,“ zmínila mluvčí jablonecké radnice Jana Fričová. Rozdíl spočívá v tom, že k výstavbě centra použijí materiály, které jsou bližší Jablonci nad Nisou.

Prakticky se opustilo od původních křivek budovy a park nebude plynule přecházet na střechu. Celkově budova nebude již tak kontroverzní. Naopak v nové grafické vizualizaci jsou ostré hrany budovy, park dosahuje pouze k nákupnímu centru a více se využije k výstavbě kov a kámen.

Omar Koleilat, generální ředitel skupiny Crestyl, která je investorem nákupního centra konstatoval, že již není čas věnovat se projektové dokumentaci, ale dílčím úpravám se nebrání.

Přestože nová podoba nákupního centra, které Jablonec postrádá, zastupitele příliš neoslnila, památkový ústav jej uznal za zcela vyhovující.
K výstavbě obchodního centra je třeba začít nejprve s demolicí budovy bývalé Jabloně. „Ta je předběžně naplánována na polovinu příštího roku.

Se samotnou výstavbou by se mohlo začít ten samý rok na podzim,“ uvedl jablonecký místostarosta Otakar Kypta s tím, že samotná stavba bude trvat osmnáct měsíců. Obří nákupní centrum s třemi nadzemními a dvěma podzemními podlažími vyroste v centru města mezi ulicemi Generála Mrázka, Komenského a Jugoslávská.