Oprava životu nebezpečného živičného povrchu mezi městskou halou a plaveckým bazénem v Jablonci nad Nisou od poloviny července uzavřela pro řidiče tento úsek. Opravy se však chýlí ke konci a po dnešním nástřiku dopravního značení bude parkoviště zcela průjezdné.

„Vše je závislé na počasí, pokud nebude pršet, dopravní značení můžeme zhotovit dnes a zprůjezdnit prostor mezi halou a bazénem ve čtvrtek,“ uvedl jablonecký místostarosta Otakar Kypta.

Oprava parkoviště je dlouhodobě plánovaná akce. Z městské kasy na ni použili dva miliony dvě stě šedesát tisíc korun. Pracovníci technických služeb nejprve museli odstranit stávající živičný povrch, zvedli kanály, odfrézovali nebo opravili napojení zámkové dlažby k městské hale. V současné době je již nový živičný povrch položený a čeká se jen na dopravní značení, po kterém volali také pracovníci plaveckého bazénu.

„Lidé téměř denně svůj automobil umístili na zákazu stání před hlavním vchodem do bazénu. Myslíme, že pomůže, když bude řidiče na zákaz stání upozorňovat i žlutý pruh na silnici,“ zmínil vedoucí provozu jabloneckého bazénu Jan Lála.

Situaci se špatně parkujícími řidiči řešili pracovníci bazénu provizorně. „Zákaz stání u hlavního vchodu je tam z důvodu, aby v případě úrazu mohla co nejblíže přijet zdravotnická záchranná služba. Protože lidé stále parkovali před hlavním vchodem, dali jsme na tento zákaz stání vozidla personálu s tím, že v případě příjezdu záchranky vozidla snáze přeparkujeme,“ vysvětlil Jan Lála.

Vedoucí provozu dále zmínil, že úrazů v bazénu je minimum a řešit zaparkovaná auta a příjezd záchranářského vozidla zatím nemuseli. „Žluté pruhy jsme si vyžádali kvůli prevenci,“ dodal Jan Lála.