Parní lokomotiva 310.0134 nazývaná Kafemlejnek vyjede v sobotu 27. července z Turnova v 9 hodin do Rovenska pod Troskami po trase Turnov město, Sedmihorky, Hrubá Skála, Borek pod Troskami a Ktová. Lze přistoupit i kdekoliv po trase, jako do normálního osobního vlaku. Zpět se cestující vracejí v 10.30 s příjezdem do Turnova v 11.05 hodin.

„Odpoledne se vyjede ve 13.32 hodin z Turnova do Semil se zastávkami ve stanicích Dolánky, Malá Skála, Líšný, Železný Brod a Semily. Zpět do Turnova se vlak vrací v 16.13, kam dojede krátce po páté hodině,“ uvádějí stránky vlakemrajem.cz

K nejkrásnějším úsekům trati bezesporu patří ten z Železného Brodu do Semil, kdy vlak projíždí údolím Jizery s pohledem na známou Riegrovu stezku, která je na opačné straně údolí. Nejatraktivnější zejména pro děti je průjezd tunely, kterých je v tomto úseku trati celkem šest. Ve vlaku přitom nesvítí světla a okolní prostor v tunelu vyplňují jen jiskry a kouř z komína parní mašinky. K parnímu vláčku je navíc připojen speciální divadelní vagón, ve kterém lidový loutkář Jiří Polehňa zahraje pohádku Chaloupka k nakousnutí vždy v době pobytu vlaku v Rovensku, Turnově, Semilech a nebo Malé Skále.