Dodržel tak slib, který zanechal představitelům města při návštěvě na pozvání jedné z odborových organizací Jablonex Group. „Jsme rádi, že pan Paroubek splnil slib a opravdu naše město navštívil, tentokrát už oficiálně,“ uvedl Petr Tulpa, starosta Jablonce.
Jako první bod programu zvolil Paroubek setkání se členy místní organizace strany a úderem desáté hodiny se setkal s představiteli města, zvláště se starostou města. Společně řešili otázky týkající se dotací z fondů z Evropské unie. „Seznámil jsem se se záměry města a myslím, že můžeme pomoci poradenstvím o financích z Unie,“ řekl Paroubek. „Slíbili nám pomoci s penězi nejen z Unie, ale i ze státního rozpočtu,“ dodal Tulpa.
Paroubek a družina, ve které nechyběli ani poslanci Pavel Ploc a Cyril Zapletal nebo náměstek hejtmana Karel Dolejší, si prohlédli radnici i s výstupem na radniční věž. Z radnice pokračovali na stanoviště hasičského záchranného sboru ve Mšeně. V hasičském areálu se Paroubek nechal vyvézt do výše vysokou plošinou. Společnost mu v oblacích dělal i místostarosta Otakar Kypta.
Od hasičů pokračoval historickým hasičským vozem do České mincovny.
Po pozdním obědě se návštěva vypravila do kostela sv. Anny, a na prohlídku fotbalového a atletického hřiště na Střelnici. Paroubek na závěr zhlédnul slavnostní zahájení Mistrovství Evropy v baseballu kadetů a začátek zápasu Česká republika – Německo.