Stalo se už tradicí, že s příchodem června se pořádá v domě zvláštního určení Klobouková slavnost. Vstup byl jako vždy povolen jen s kloboukem či jinou pokrývkou hlavy. Letošním tématem potom byla móda 50. a 60. let. V loni se zase slavilo v námořnických odstínech.

Jablonečtí senioři opět nezklamali a vzali si tuto akci za svou. Mezi dámami s kloboučky a v šatech se širokou sukní se proplétali hippies a všichni se hýbali v rytmu ABBA. Pestrost této akci rozhodně nechyběla a senioři si ji náležitě užili.

PRIMÁTOR BEKOVKU, NÁMĚSTEK BUŘINKU

Celé odpoledne zahájil primátor Petr Beitl v bekovce. I letos jej doprovodila jeho žena Renáta s bílým kloboukem. Náměstek Pavel Svoboda, který si slavnost taktéž nenechal ujít, zase zvolil černou buřinku.

Všichni se pak seniorům ve společenské místnosti a na zahradě věnovali, povídali si s nimi a neodmítli ani výzvu k tanci. „Jablonečtí senioři jsou aktivní a veselí a opět to dokázali. Rozhovory s nimi mě nejen inspirují, ale poskytují tu podstatnou zpětnou vazbu. Chodím mezi ně rád a ještě raději jsem, když mohu pomoci vyřešit jejich starosti," řekl jablonecký primátor.

OCENILI KLOBOUK VLASTY NÁDVORNÍKOVÉ

Klobouková slavnost se letos konala už po páté. „Každý rok roste zájem jabloneckých seniorů a stále více se také zapojují do samotných příprav," chválí seniory ředitelka Centra sociálních služeb Naďa Jozífková a dodává, že aktivizace seniorů patří vedle pečovatelské služby k hlavním aktivitám centra.

I v letošním roce se hodnotila nejlepší pokrývka hlavy. Letos vyhrála obyvatelka domu v Novoveské, Vlasta Nádvorníková.

„Za jabloneckými seniory chodím často. Mluvím s nimi o jejich starostech, učím je v akademii seniorů, jak čelit záludnostem současného světa. Rád jsem přijal i pozvání na Kloboukovou slavnost, kde jsme neřešili jednou nic. Možná tak pohodu, dobrou zábavu a hudbu skupiny ABBA, kterou mám rád," řekl náměstek Pavel Svoboda.