Úspěch v Peče celá země přinesl Anně Klápšťové z Jablonecka hlavně nové zakázky na domácí pečení. „Lidé mne poznávali, byla jsem na mnoha akcích pořádaných Českou televizí. I při tom jsem poznala nové lidi, otevřely se mi nové příležitosti. Poznala jsem skvělé porotce Mirku van Gils Slavíkovou nebo Josefa Maršálka,“ vyjmenovává Anička, která dnes pracuje jako cukrářka a kuchařka ve vyhlášené liberecké kavárně Kafe Jinak.

Před dvěma lety vaší rodině vyhořel dům, mezi sousedy i vašimi fanoušky se zvedla obří vlna pomoci. Obec otevřela transparentní účet, kam mohli lidé posílat peníze na rekonstrukci domu. Jak na tu dobu vzpomínáte?
Moc hezké vzpomínky to nejsou. Hrozně se mi to vrací. Bydlíme teď ve stejných prostorách, kde hořelo, zvláštní pocit. Zrovna nedávno to byly přesně dva roky. Ten den bych nejraději vymazala, zapomněla.

Soutěžící první řady Peče celá země. Anna Klápšťová zcela vlevo.Soutěžící první řady Peče celá země. Anna Klápšťová zcela vlevo.Zdroj: Archiv České televize

Tak jdeme raději k aktuální sérii pořadu Peče celá země. Jaké to je, sledovat jiné, jak se otáčí kolem kuchyňského robota a trouby před televizními kamerami?
Lepší, než když jsem se musela dívat na sebe. Jsem každý díl zvědavá, co na soutěžící vymyslí. Těším se každou sobotu, abych viděla, co se bude péct. V té televizi není vidět úplně vše. Ukáže se to jen to hlavní, to hezké.

A co pro vás znamenalo to nehezké? 
Hlavně ten stres. Nejhůře mi bylo skoro hned na začátku, když vypadla Hanka. Psychicky jsem byla pryč, to byl moment, kdy jsem chtěla skončit. Myslela jsem si, že jsem měla vypadnout já.

Co si nejdříve vybavíte, když si vzpomenete na zkušenost v televizní soutěži?

Nejdříve na kolektiv, který byl ohromně fajn. Jak všichni soutěžící, tak štáb, porota. Moc se mi líbila taková ta zdravá soutěživost mezi námi. Moc mě bavilo poměřování zkušeností s ostatními. Ale někdy to byl opravdu stres. Když nám zadávali recepty, řekli, že nějaký čas, na startu výzvy ho ale zkrátili i třeba o půl hodiny. Ale v dílech k závěru řady, když viděli, že nestíháme, tak ho zase přidali. První řada byla vlastně i taková zkouška, myslím, že dnes už to vše mají dokonale spočítané.

Restaurace Radnice v Jablonci nad Nisou. Tady čepují jen piva z Pivovaru Svijany.
Vyšší DPH pohnulo s cenou piva. Víte, kolik dnes stojí na Jablonecku Svijany?

Šla byste znovu do podobné zkušenosti?
Asi bych už nešla, ale to jen proto, že natáčení bylo časově náročné. My co jsme to měli dál, jsme bydleli v Praze v hotelu. Na sedmou hodinu už jsme byli na zámku, kde soutěž probíhala. Jeden den se natáčely dvě výzvy, druhý den třetí nejdelší. Na hotel třeba v osm hodin večer, každý den. Pak domů na víkend, natáčelo se pondělí až čtvrtek. Přesně měsíc.

Před čtyřmi lety jste skončila v první řadě soutěže těsně druhá. Vzpomenete si, jaké to byly pocity: V prvním okamžiku to asi bylo zklamání, že?
Hrozně se mi ulevilo, strašně jsem přála Petře, ale byla jsem ráda, že nemusím absolvovat další věci kolem vítězství. Byla jsem ráda, že mohu odjet domů, vypnout a chvíli na nic nemyslet.

Třetí řada, která teď běží v televizi byla natočena již loni. Ale třeba se další řada chystá. Dá se vůbec případným soutěžícím poradit, na co si mají při „ostrém“ pečení dávat pozor?
Aby se dobře připravili. Před kamerami to není jednoduché. Bez přípravy by byl chaos. Recepty jsem si doma dva a až třikrát vyzkoušela. Třeba takzvanou věž jsem dělala asi třikrát, pořád mi to padalo.

Pohled z věže jablonecké radnice
Daň z nemovitostí vzrostla. Víme, kolik zaplatí lidé v Jablonci nad Nisou?

Setkáváte se s bývalými soupeři?
Každý jsme z jiného koutu republiky, takže to není jednoduché. Ale byla jsem společně s Pavlínkou (Johnová, 3. v první řadě Peče celá Země) na Dnu otevřených dveří ČT, kde jsme se setkali i s lidmi ze štábu, se soutěžícími. Na letošek máme naplánováno setkání účinkujících všech tří řad.

A co letošní řadu, sledujete? Máte třeba nějakého svého favorita nebo oblíbence?
Líbí se mi, co připravuje Vojta, jeho práce je krásná, je hodně šikovný. A největší bavič je mladý Tonda se svými hláškami.

Peče celá země je česká verze britského pořadu The Great British Bake Off, ve které soutěží amatérští cukráři a pekaři. Pořad vysílá Česká televize, první řada měla premiéru 4. ledna 2020, soutěži byl vyhrazen sobotní hlavní vysílací čas. Porota je dvoučlenná. Její stálicí je významný český pekař a cukrář Josef Maršálek, kterého v první sérii doprovodila cukrářka Mirka van Gils Slavíková, ve druhé a v současné třetí lektorka cukrářských kurzů a autorka knih receptů Michaela Landová. Pořadem provází herci Tereza Bebarová a Václav Kopta. Vítězkou první řady a držitelkou titulu Mistr pekař se stala Petra Burianová, druhé Martina Kynstlerová. Třetí řada oblíbeného pořadu je právě vysílána na programu ČT1 v sobotním hlavním vysílacím čase.