V Pěnčíně jsou dvě fotbalová hřiště. Na dolním hřišti probíhají fotbalové soutěže. Vrchní vypadá podobně, tady ale převážně hrají děti nebo hobby fotbalisté. Obě plochy v Pěnčíně na Jablonecku nenabízejí kdovíjaký komfort. I to pro fotbalisty FC Pěnčín je hrbolaté, jak zaprší, jsou na obou plochách kaluže. Vše se má ale výrazně zlepšit.

Už v únoru tady začal čilý stavební ruch. Pěnčínu se podařilo dosáhnout na dotace, z vysoutěžené částky za opravu areálu přes 54 milionů korun přijde na účet obce 70 procent, tedy něco kolem 38 milionů. Zbytek zaplatí Pěnčín ze svého a na část si vezme úvěr.

„Už v únoru začala demolice starých kabin,“ přiblížil starosta obce Ivan Matějček. Kabiny nahradí nový objekt, ve kterém najdou menší zázemí i žáci, kteří budou areál využívat pro hodiny tělocviku.

Předseda představenstva holdingu Josef Chuchlík.
Zemědělci nechtějí žádná privilegia, říká šéf holdingu ze Semilska

Jako první pak přijde na řadu horní, tedy hobby část sportoviště. Tady vznikne multifunkční hřiště s umělou trávou a běžecký ovál. Půlkruhy mezi oválem a hřištěm budou vyplněny třeba prostorem pro skok do dálky nebo workoutovými prvky.

Nové multifunkční hřiště bude na rozdíl od dnešního stavu oplocené a uzamykatelné. „Bude sloužit jak pro potřeby školy, která sídlí v bezprostředním sousedství areálu, tak pro zdejší sportovní spolky, oddíly a veřejnost. Přemýšlíme nad systémem nějakých předobjednávek tak, aby si sem mohly jít zahrát i místní děti,“ doplnil starosta.

Mohlo by vás zajímat: Proč se u přijímaček daří nejlépe žákům jablonecké ZŠ Antonína Bratršovského?

Zdroj: Sedlák Jan